Yeni Loki Bot kampanya saldırıları kurumsal posta kutuları

Computer Security News

Kaspersky Lab güvenlik araştırma onlar Loki Bot malware kullanarak kurumsal posta kutuları saldırıları yeni bir istenmeyen posta kampanyası bulduk bildirdi.

Uzmanlara göre Loki Bot kötü amaçlı yazılım geliştiricileri çeşitli sosyal mühendislik tekniği Loki Bot hırsızı dağıtırdı kötü amaçlı ekleri açabilir kurban olun

Spam mesajlar ekleri .iso uzantılı bir kötü amaçlı yazılım teslim etmek için bir kapsayıcı olarak çalışır dosya türünü içerir.

“Başlangıç Temmuz ayı başlarında, biz kurumsal posta kutularını hedef almıştır kötü amaçlı spam etkinlik gördük. Defa keşfetti iletileri bir ek içeren bir .iso Kaspersky Lab çözümleri Loki Bot algılamak uzantısı. “ Kaspersky analiz Birleşik.

“Malware’s temel hedeflerden tarayıcılar, mesajlaşma uygulamaları, posta ve FTP istemcileri ve cryptocurrency cüzdan şifreleri çalmak bir etmektir. Loki Bot onun yağma için kötü amaçlı yazılım sahipleri gönderir. “

Genellikle, spam mesajlar bildirimleri diğer firmalardan kılığına veya olarak emir ve sunar.

Kötü amaçlı yazılım işleçleri genel kaynakları veya şirketlerin kendi web sitelerinde kullanılabilir olan şirketlerin e-posta adreslerine Loki Bot kötü amaçlı yazılım kopyalarını dışarı gönderiyor.

Güvenlik araştırma popüler şirketler, sahte finansal belgeler ve sahte teklifleri veya siparişleri sahte bildirimler dahil spam mesajları farklı türde fark etmiş.

“Her yıl biz gözlemlemek spam saldırıları şirket üzerinde bir artış sektör. Kaspersky Lab diyor.

“Failleri kimlik avı ve kötü amaçlı spam, sahte iş e-postalar, gizli şirket bilgileri onların peşinde dahil kullandık: fikri mülkiyet, kimlik doğrulama verileri, veritabanları, banka hesapları, vb”

Uzmanlara göre önemini – teknik korumaları ve çalışanları, eğitim gibi güvenlik önlemleri benimseyerek, kuruluşlar için çevrimiçi koruma önemli bir faktördür.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *