Yahoo 50 $M büyük güvenlik ihlali için ödemek zorundadır

Computer Security News

Yahoo 50 milyon dolar tazminat ödemek ve ücretsiz kredi izleme hizmetleri tarihinin en büyük güvenlik ihlali nedeniyle iki yıl sağlamak gerekir. Yasal olmayan bir şey olan e-posta adresleri ve kişisel verilerin çalınmış 200 milyon kullanıcı etkilenen.

Federal mahkeme onayı Pazartesi günü tutmak aradığınız bir 2 yaşındaki içinde Yahoo, 2013 ve 2014 oluştu ancak 2016 kadar açıklanması değildi dijital hırsızlık sorumlu dava bir yerleşim üzerinde iadesi yatıyor. Ayrıca bağımsız bir şirket olarak Yahoo’ın varlığının sonuna neden bir güvenlik kusur mali enkazdan kaynaklanmaktadır.

Sonra onlar zaten Verizon Communications için dijital hizmet satmak için 4.83 milyar dolarlık anlaşma müzakere sorunu Yahoo tarafından ortaya çıktı. Bundan sonra bu fiyat tarafından 350 kararmış markasını ve diğer potansiyel maliyetler güvenlik kusur dallanma ürkütücü yansıtmak için milyon dolarlık indirim şirket vardı. Şimdi Verizon için ödemek için maliyet, süre diğer yarısıdır güvenlik ihlali Altaba Inc

tarafından ödenecek yaklaşık 3 milyar etkilenen yerleşim yarısı Yahoo hesapları, FBI tarafından Rusya’ya bağlı bazı dahil olmak üzere. Kaliforniya’da ulaştı yerleşim göre yaklaşık 1 milyar in 2012 2016 aracılığıyla ABD ve İsrail yaklaşık olarak 200 milyon insan tarafından tutulan o rapor mahkeme kapsar.

Güvenlik ihlali nedeniyle kayıplar herhangi bir uygun Yahoo hesap sahibi 50 milyon dolarlık fon bir kısmı için talep edebilirsiniz. Giderlere, kimlik hırsızlığı, gecikmiş vergi iadeleri veya başka sorunlar gibi işlemler dahil kişisel bilgi Yahoo break-Ins.

ön kapatmalara göre sırasında eksik vardı sahip bağlı, 50 milyon dolarlık fon Yahoo telafi edecek hesap sahipleri kez saat başına 25 TL oranında güvenlik kusur tarafından tetiklenen konuları ile ilgili geçirdi.

Sahipleri ile belgelenmiş kayıp kayıp veya $375 toplamda 15 saate kadar talep edebilirsiniz. O kim kayıp belge olamaz iddiaları ilâ beş saat veya 125 $ için dosya olabilir. 20 $ için 50 $ her yıl için bir sigorta primi e-posta hesabı ödeyen olanlar %25 geri ödeme için uygun olacak.

AllClear hizmetinden izleme ücretsiz kredi çoğu hesap sahipleri için en değerli parçası olmuyor. AllClear’ın kredi kontrol servisi 14,95 $ aylık ya da iki yıl boyunca yaklaşık $359 perakende değeri sahipleri temsil eden avukatlar saptanmış, ancak, [[Bu oran ödemek için olası 29]].

avukatlar Yahoo hesap sahipleri övdü yerleşim neler olabilirdi belirsizlik verilen olumlu bir sonuç olarak mahkemeye başlı dava vardı.

Güvenlik ihlalleri tarafından neden olduğu zararlardan tahminler e-posta hesaplarında tutulan kişisel bilgilerin değeri $1 8 $ hesap başına değişebilir iddiası uzmanları ile büyük ölçüde farklılık. Bu rakamlar göstermektedir Yahoo bir tasarıyı fazla 1 milyar dolar karşı karşıya olabilir bu durumda kaybetmiş, ancak, onlar zarar tahminleri tartışmalı.

Ön anlaşmayı onaylamak için işitme 29 Kasım 2018 için planlanmıştır. Onaylanırsa, uyarılar etkilenen hesap sahipleri için e-postayla gönderilen ve insanlar ve National Geographic dergilerinde yayınlandı.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *