Windows kullanıcıları Spectre güvenlik açığı düzeltme eki için mikro kod güncellemeleri almak

Computer Security News

Dün, Microsoft Windows kullanıcıları Spectre kusur yama için Intel tarafından yayımlanan mikro kod güncelleştirmeleri alırsınız rapor.

Meltdown ve Spectre saldırılar sayesinde, kötü niyetli uygulamaları bellek yalıtım atlayabilir ve tüm kullanıcıların hassas veri erişim.

Büyük olasılıkla, Meltdown saldırıları nedeniyle bir Güvenlik Açığı CVE-2017-5754 izleniyor, ve Spectre saldırıları CVE-2017-5753 (varyant 1) ve CVE-2017-5715 (Variant 2) vardır.

Erime ve Spectre varyant 1 yazılım güncellemeleri ile ele alınması, ancak, mikro kod yamalar Spectre Variant 2 gerektirir.

Yazılım güncellemeleri ve zaten Windows kullanıcıları microcode yamaları sunmaya başladı sağlanan Microsoft Corporation var.

Intel’in ilk Spectre mikro kod yamalar daha sık yeniden doğmuş gibi ve diğer istikrarsızlık sorunları nedeniyle, şirket yeni güncellemeler başladı. İlk yamalar için Skylake, o zaman için Kaby Gölü ve kahve Gölü, ve en son yama Haswell ve Broadwell işlemciler için.

Test sonra aygıt üreticileri microcode güncelleştirmeleri diğer müşterilerine de kullanılabilir olması gerekir.

Windows 10 1709 (Güz yaratıcıları Update) veya Windows Server sürümünü 1709 (Sunucu Çekirdeği) çalıştırıyorsanız, bu arada, Microsoft Intel mikrokod güncelleştirmeleri 6 nesil Intel Core (Skylake) işlemcili cihazlar teslim edecek.

“Gibi Microsoft’a kullanılabilir biz ek microcode güncelleştirmeler Intel’in sunacaktır. Daha fazla güvenlik açığı Azaltıcı Etkenler, sundukları gibi yonga seti ve aygıt üreticileri ile çalışmaya devam edecektir” John kablo, Program Yönetimi, Windows hizmeti ve teslimat, Direktörü belirtti.

Spectre ve Meltdown için yazılım Azaltıcı Etkenler bırakmadan başladı, Microsoft bu virüsten koruma uyumluluk sorunları nedeniyle, bazı kullanıcılar güncelleştirmeleri alamayabilir uyarmıştım.

Onlar herhangi bir problem içinde getting belgili tanımlık yamalı tecrübe gerekir bu yüzden John kablo göre en pencere eşiği aygıt zaten yüklü, uyumlu güvenlik ürünleri var.

“Biz bir AV uyumluluk en son Windows güvenlik güncelleştirmelerini biz AV yazılım uyumluluğu, yeterli bir düzeyde kadar Windows Update üzerinden teslim etmeden önce yapılan kontrol gerektirir devam edecek” Kablo söyledi.

Microcode güncelleştirmeleri Intel’in ilk turunda istikrarsızlık sorunları nedeniyle gibi Microsoft Spectre Variant 2 azaltma devre dışı Windows kullanıcıları sağlayan bir güncelleştirme yayımladı.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *