Virüs Kaldır Yahoo Search (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Yahoo Search kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Yahoo Search kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

Tarayıcınızın ayarlarını yetkisiz değişiklikler her zaman kötü bir işaret vardır. Ana sayfanız olarak tercih edilen arama motoru, [[191 tarafından]] yerini almış, ellerinde bir tarayıcı korsanının olduğu anlamına gelir. Parazit senin bilgisayar ve onun avantajı ayarlarına değiştirecek tüm tarayıcılar etkileyecek. İlk başta sadece Yahoo search kullanmaya zorlanır düşüneceğim. Ama eğer yakından bakarsanız, bu yasal arama motoru, oldukça özelleştirilmiş bir sürümünü değil bulabilirsiniz.

Korsanının senden çaldı web verilere göre özelleştirilmiş manipüle görünen reklamlar için programlanmıştır. Kullanıcı tıkırtı üstünde olasılığı daha yüksektir çekici reklam içeriği oluşturur böylece geçmişi ve arama sonuçları tarama gibi özel bilgileri kolayca korsanı tarafından elde. Daha fazla tıklama yapmak, daha fazla kar parazit onun yaratıcıları ve teşvik edeceklerdir sayfaları için getirecek. Hava korsanı da gölgeli apps ve araç çubukları tarayıcı, kullanıcının izni gerekmeden yüklemek bilinmektedir.

Tarayıcı korsanları kez şüpheli bağlantıları ve reklamlar, sahte güncelleştirmeleri, spam e-postalar ve ekleri, freeware, yanı sıra torrent dosyaları pusuda. Kötü amaçlı bir tuzağa düşmek değil emin olmak için online ne için çalışkan dikkatimi gerekir. Saflık ve onların tuzağına düşen içine kandırmak için durum tespiti, hackerlar güveniyor. Hava korsanı, kendi işgal cant olduğunu bilmeliyim.

Tarayıcınızın bulaştırmak için korsanının kendini erişim vermek istiyor. Böyle bir şey önlemek için yollarından biri Custom/ bir Gelişmiş yükleme için mümkün olduğunda tercih etmektir. Bu hızlı bir seçerseniz genellikle, gizli olan herhangi bir isteğe bağlı yükleme yerine yüklemek olup fark sağlayacaktır. Herhangi bir ek yazılım kullanılabilir durumdaysa, bu kılık en olası kötü amaçlı yazılım olduğundan, kaldırın öneririz.

Tarayıcı korsanları hafifçe tedavi değil üzeresiniz. Onlar bir şey ama zararsızdır. Hiçbir şey onları tutarak elde edersiniz. En kısa zamanda böyle kötü amaçlı yazılım olup olmadığını belirlemek, oluşabilecek her türlü hasardan yapmak mümkün olmadan hemen kendi bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekir. Uzun süre kalmak, kötüye gider izin. Reklamların sayısı hızla tarayıcı sayı büyüdükçe görüntülemek için mücadele edecek terfi içeriği ile aşırı yükleme, her gün ile büyümeye devam edecektir.

Bir noktada, tarayıcınızın sadece çökmesine başlatmak, ama bunu tamamen çalışmayı durdurmak için olacak. Kaynaklarına şüpheli güvenlik ile neden olabilir reklam arkasında gizlemek tehlike saymıyorum bile. Sonuçta, parazit onları doğrulamak değil için reklamları görüntülemek için ödenir. Tarayıcınızın kontrolünü yeniden kazanmak için bu sinir bozucu parazit karşı hareket gerekir! Hiçbir zaman atık ve–dan senin PC bu korsanının kurtulmak bu yüzden bizim ayrıntılı talimatları uygulayın.

Yahoo Search kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan kalıcı olarak kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Yahoo Search–dan senin kaş kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *