Virüs Kaldır Utilitool Search (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Utilitool Search virüs kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Chrome, Firefox ve Internet Explorer için bu Utilitool Search virüs kaldırma kılavuzu çalışıyor.

Sürekli Utilitool Search denilen bir yabancı sayfasına yönlendiriliyorsunuz mı? Kötü haber yağdıran olmaktan nefret ederim, ama tarayıcı kaçırıldı yapılmış gibi görünüyor. Utilitool Search yönlendirme bir tarayıcı korsanının enfeksiyon sonucu olur. Böyle infiltrasyon sonuçları vardır değişen tarayıcı ayar kullanıcının bilgisi olmadan ya da rıza yanı sıra birden çok reklam, açılır pencereleri, özel fırsatlar iletisi uyarıları, yanıp sönen, ani bir akış sahte güncellemeleri, özellikle sayesinde hedef vb tarama geçmiş ve alışkanlıkları mağdurun toplamak için korsanının’ın yeteneği.

Bu reklam içerik amacı nedir? Kurban mı her reklam tıklama gelir elde etmek. Huzurlu reklam ücretsiz tarama deneyimi için döndürmek istiyorsanız, nasıl bu korsanının bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz bulmak için bizim talimatları izleyin.

Bu tarayıcı korsanının için kurbanı ettiyseniz, muhtemelen bu kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayarınıza erişim nasıl merak ediyorsundur. Şey, en yaygın şekilde olmasını bir kötü niyetli yazılımın bulaşmasını için spam e-postalar ve ekleri–dan bilinmeyen gönderen açmaktır. Yürütülebilir dosyalar için de aynı şey geçerlidir. Şüpheli kaynaklardan-mektup alırsanız onları açmayın! Daha sık sık–dan değil, onlar senin bilgisayara erişmek için talep virüslü e-postalar olduğu ortaya çıkar.

İndirme yazılımlardan lisanssız Internet kaynakları aynı zamanda tarayıcı korsanının dağıtım için açabilir birlikte. Bu yüzden senin bilgisayar yazılımı almak için önerilir, yanı sıra tüm downloads–dan resmi yazılım yerler güncelleştirir. Ayrıca, sen her zaman bir Advanced/ özel yükleme izleyin ve herhangi bir ek yazılım yanındaki kutusu işaretli olmadığından emin olun. Çoğu durumda, bu tür programlar gizlenmiş halde zararlı yazılımlar olduğu ortaya çıkar.

Utilitool Search yönlendirme bir virüs kendisi, ama bir alet birinin olmadığını bilmelisin. Ve bir Truva atı veya ransomware enfeksiyon gibi tarayıcı korsanları bilgisayarınız için ciddi bir tehdit teşkil değil, onlar ücretsiz bilgisayar sisteminizde dolaşmak için sol değil için vardır. Tarayıcınızın kaçırıldı yapılmış fark sonra bilgisayarınızdan en kısa zamanda kaldırmalısınız.

Hatta en dikkatli kullanıcılar yanıltılmış ve bir şüpheli reklamınızı tıklayarak içine kandırdın veya gerçek olamayacak kadar iyi yapılan özel bir anlaşma tarafından sokulmuş alamadım. Bu tür eylemler için gönderileceklerdi sayfaları çok ile diğer tip-in virüs etkilenme olasılığı olduğundan ciddi sonuçları olabilir. Bu yüzden zamanında yok bu tarayıcı korsanının kaldırırsanız, parolalar, IP adresleri, banka hesapları, vb bilgisayar korsanları tarafından çalıntı gibi kişisel bilgilerinizi alma riski.

Utilitool Search virüs kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan kalıcı olarak kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

başlangıç sekmesine gidin ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Utilitool Search–dan senin kaş-ebilmek çıkarmak virüs değil mi? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *