Virüs Kaldır SimpleHolidayRecipes (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers
Remove SimpleHolidayRecipes

SimpleHolidayRecipes kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu SimpleHolidayRecipes kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

SimpleHolidayRecipes korsanının ile ilgili tarayıcı uzantısı. Varlığını, bilgisayarınızın tarayıcı korsanının Kategori Gönderen kötü amaçlı bir parazit tarafından infiltre anlamına gelir. Bir kez belgili tanımlık malware üstünde senin PC kendisi kurar, bu avantajı için web ayarları değiştirme başlar. Hatta gölgeli apps ve araç çubukları sizin bilginiz veya izniniz olmadan tarayıcınızı yüklemek.

Ayrıca, kötü parazit homepage, yeni sayfalar ve özel bir Web sitesi şüpheli kökenli göstermek için bile tercih edilen arama sağlayıcısını değiştirebilir. Ama hepsi bu değil. En sinir bozucu bir gaspçı gücünü ziyaret ettiğiniz her sayfada çok sayıda müdahaleci reklam oluşturmak için özelliğidir. Reklamları farklı formlarda-pop-up’lar, metin, afiş ve uyarı iletileri yanıp olabilir. Ayrıca sadece onun şüpheli reklamları görüntülemek için izlediğiniz her türlü video böldüğüm kaçırmak için çok yaygındır. Daha fazla reklam paraziti oluşturur, daha iyi. Yükseltilen içerik hackerlar ve sponsor sayfaları için çok yararlı olabilir. Ana hedefi PPC (Pay-Per-Click) sayesinde gelir elde etmektir.

Tarayıcı korsanları sık donatılacak, sahte güncelleştirmeleri, gölgeli bağlantıları ve reklamlar, sel eğe, yanı sıra spam e-postalar ve ekleri dağıtılır. Kötü amaçlı bir tuzağın içine düşmesini önlemek için online ne dikkat gerekir. ‘Kabul ediyorum’ düğmesine iki kez basarak önce düşünüyorum. Yükleme ileri-ileri-ileri-bitiş türü acele şüphesiz gizlice bilgisayarınıza kötü niyetli bir parazit yol açar.

Remove SimpleHolidayRecipes
The SimpleHolidayRecipes Virus

Öyle bir şey olmaz emin olmak için özel veya Gelişmiş modu Kurulum Sihirbazı’nda seçmeniz gerekir. Bu şekilde bile var, bilmiyordum gizli herhangi bir yazılım ise kolaylıkla fark mümkün olacak. Kılık en olası kötü amaçlı yazılım olduğu gibi herhangi bir isteğe bağlı teçhizatları, seçimini kaldırmak öneririm. Ayrıca, körü körüne gölgeli bir linke tıklayın istiyorum rastgele güncelleştirme açılır pencereler güvenmiyorum. Bunun yerine, resmi ve lisanslı kaynakları üzerinde yazılım güncelleştirmelerini almak için güveniyor.

Bilgisayarınızda bir tarayıcı korsanının sahip online güvenliğinizi ve gizliliğinizi tehlikeye atar. Gördün mü, hasta’var olmak daha tıklayın olasılığı reklamlar tür sağlamak amacıyla, siber suçlular parazit online aktivite izlemek ve geçmişi ve arama sonuçları tarama gibi veri toplamak için programlanmış. Bu yeteneği sayesinde parazit daha iyi reklam özelleştirmek ve böylece iyi bir kar olun. Reklamlar değil tehlikeli görünebilir, ama biliyorsun asla ne tehditler olabilir onların arkasında gizli.

Daha sık sık–dan değil, böyle virüslü kaynaklarına içerik yeniden yönlendirmeleri terfi. Bazı durumlarda, reroutes kar için üçüncü şahıslarla paylaşılabilir hassas bilgiler üzerinde ellerini almak için aramak kesmek için arka kapılar açılabilir. Ama ayrıca bilmeden bilgisayarınızı istila etmek tehlikeli ve zararlı yazılımlar izin olabilir. Hiç kimse tarayıcısını siber suçlular emirlere uyar bir parazit tarafından kontrol için istiyor. Güvenli ve reklam ücretsiz bir tarama deneyimi için döndürmek istiyorsanız, çok geç olmadan bu gaspçı karşı hareket gerekir! Bu parazit kaldırmak nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz, yapmanız gereken başka bir şey talimatlarımızı uygulayın.

SimpleHolidayRecipes kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Nasıl yapacağınızı biliyorsanız, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Lütfen, tam tarayıcıdan SimpleHolidayRecipes kaldırmak için adımları izleyin:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

SimpleHolidayRecipes–dan senin kaş hala kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *