Terdot Banking Trojan özellikleri casusluk yetenekleri

Computer Security News

Terdot banking trojan 2016 beri aktif olan ve şimdi yeni bir özellik-casusluk özellikleri katmaktadır.

Bitdefender güvenlik araştırma Terdot yaratıcıları belgili tanımlık trojan özellikler ve sosyal medya hesap işlevleri izleme hasat kimlik bilgisi uygulama zamanla düzeldi bildirdi.

Terdot Truva 2011 yılında sızdırıldı Zeus kodu dayanmaktadır. Geçtiğimiz yıl içinde belgili tanımlık suçla ilgili SSL sertifikaları bilgi sızdırma ve hassas bilgi arama web trafiğine filtre uygulamak üzere bir proxy kullanarak için açık kaynak araçlar yararlanarak gibi iyileştirmeler bir dizi ekledi.

Terdot bir karmaşık kötü amaçlı yazılımları var. Spyware ve Uzaktan yürütme yetenekleri son derece zorlayıcı olun, modüler yapısı, karmaşık enjeksiyonları ve konu dikkatli kullanımı bu esnek, yaparken,.” BitDefender rapor okur.

Şimdi belgili tanımlık Trojan içinde güçten aradaki adam saldırılarına yeteneği çoğu e-posta platformlar ve sosyal medya trafik işlemek için yararlanılabilir.

Terdot Truva kaçırma yeteneklerini analiz, güvenlik uzmanları tehdit çengel ve durdurma teknikleri bulunduğunu kaydetti.

Genellikle, Terdot trojan yararlanmak SunDown Kit ev sahipliği güvenliği aşılan Web siteleri dağıtılır.

Bitdefender uzman hackerlar bankacılık hangi seçtiyseniz, kötü amaçlı yazılımın kullanıcı bilgisayarında çıkacak olan JavaScript kodu yürütür sahte bir PDF kutsal kişilerin resmi düğme ile spam e-posta yoluyla yayılan fark ettim.

Kurbanın PC yüklü, Terdot trojan güncelleştirmeleri ve komutları C & C indirme sunucusu ve URL aynıdır için sistem bilgisi gönderir.

Terdot Truva da bir etki alanı oluşturma algoritması (DGA) kullanılmış.

Terdot bir bankacı Trojan yetenekler ötesinde geçer. Sosyal ağlar ve e-posta servis sağlayıcıları gibi diğer hizmetler için kimlik bilgileri hasat üzerinde odağını spot ve temiz, son derece zor bir son derece güçlü cyber-casusluk aracına dönüşebilir” Bitdefender araştırmacılar durumu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *