Tarayıcıyı kapattığınızda çalıştıran Cryptocurrency Miners tutun

Computer Security News

tarayıcı penceresi kapalı olduğunda bile Cryptocurrency miners içinde gizli Web siteleri arka planda çalışan tutmak.

Web yöneticileri ve hackerlar cryptocurrency fiyatlarındaki hızlı artış nedeniyle bazı JavaScript tabanlı cryptocurrency miners gözlemleyerek. Komut dosyalarını Bitcoin veya diğer cryptocurrencies benim için kendi ziyaretçi PC CPU gücünü yararlanmak.

Güvenlik uzmanlarına göre onların cryptocurrency JavaScript radar altında madencilik ve hatta web tarayıcı kapatıldığında gizlice arka planda çalışan tutmak için bir basit tekniği kullanan Web siteleri vardır.

Çoğu zaman, scriptler afiş reklamlar için bir alternatif para kazanma model olarak kullanılır. Onlar pencere kapatıldığında ziyaretçiler kendi web sitesi ve gevşek bilgisayar işlemcisi ve kaynaklara erişim hakkı ilişkili olduğu sürece cryptocurrencies madencilik yeteneğine sahip.

Teknik araştırma pencere tarafından açıldığında, görev çubuğu uyuyor ve saat üstünde Microsofts pencere eşiği bilgisayar arkasında gizler bir gizli pop altında tarayıcı penceresinde güçlendirir. Gizli pencere değil pencere fark edecek ve kapatmak kadar Kripto-madenci kod CPU döngülerini ve ziyaretçinin bilgisayardan güç tüketir çalıştırmak için kullanılır.

“Hile görünür tarayıcı pencereleri kapandıktan rağmen açık kalır bir gizli olmasıdır. Bu bir pop-çubuğunun altında uygun şekilde boyutlandırılır ve saatin gizler altında kaynaklanmaktadır.” bir güvenlik blog yazısı okur.

“Gizli penceresinin koordinatları her kullanıcının ekran çözünürlüğüne göre değişir ama bu kural izleyin:

  • Yatay konumu = (geçerli ekran çözünürlüğü x)-100
  • Dikey konumu (geçerli ekran y çözünürlüğü) =-40

Windows Tema görev çubuğunun saydamlık için izin veriyorsa, , seni namussuz pencere’ı bir an. Aksi takdirde, bunu ortaya çıkarmak için sadece görev çubuğunu yeniden boyutlandırma ve bu sihirli bir şekilde sırt yukarıya açılır”

Bu tekniği basit ve verimli, tespit ve çoğu reklam engelleyicileri atlamak mümkün olmak zor. Uzmanlara göre cryptocurrency miners Amazon Web sunucuları tarafından ev sahipliği bir kripto-araştırma motoru çalıştırın.

“Pop altında bu tür adblockers atlamak için tasarlanmıştır ve nasıl akıllıca gizler nedeniyle tanımlamak çok daha zor kendisi. “X” kullanarak tarayıcı kapanış artık yeterli.” sonrası devam ediyor.

“Daha fazla teknik kullanıcılar tarayıcı işlem çalıştıran hiçbir kalıntı sağlamak için Görev Yöneticisi’ni çalıştırmak istediğiniz ve bitirmek onları. Alternatif olarak, görev çubuğu hala hafif vurgulama ile belgili tanımlık browsers simgesi hala çalışır olduğunu belirten gösterecektir.”

Radar altında kalır için CPU kullanım eşiği orta düzey için kod gizli tarayıcıdaki cryptocurrency miners çalışan tutar.

Microsoft’un Windows 7 ve Windows 10 en son sürümlerinde çalışan Google’nın Chrome web tarayıcısının en son sürümünü üzerinde çalışan.

PC kullanıcıları madenci windows görev çubuğundaki tüm tarayıcı pencerelerini arıyorsunuz veya Görev Yöneticisi CPU kaynaklarını tüketen çalışan hiçbir tarayıcı işlemler olduğundan emin olmak için onların bilgisayarda çalışan tarafından fark edebilirsiniz.

Web tarayıcı uzantısı hayır madeni para tarayıcıda cryptocurrency miners otomatik olarak engellemek için ancak, hayır para Internet Explorer, Microsoft Edge ve Apple Safari henüz desteklemiyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *