Speed Dial New Tab virüs kaldırma (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Tarayıcı korsanları web deneyiminizi tam cehenneme dönecek kötü parazitler. Speed Dial New tab uzantısı kötü amaçlı yazılımla örneğidir. Kısa bir süre onun işgalden sonra tarayıcı ayarlarınız arasında geçiş yapmanıza ve ekranınızın üzerinde götürecek ve online yapıyorsun herhangi bir çalışmayı kesme birden fazla reklam oluşturmaya başlamak. Kullanıcı tıkırtı üstünde o olasılığı daha yüksektir bu yüzden daha iyi arama sorguları terfi içeriği özelleştirmek ve ne’daha çok, her adımda size internette almak yanı sıra gözatma geçmişi gibi web veri çalmak izleyecek.

Suçluların nihai hedef gelir pay-per-click şeması üzerinden oluşturmaktır. Ve hepsi bu değil. Hava korsanı aynı zamanda ana sayfa ve yeni sekme sayfaları ile tartışmalı bir özel site yerine edebiliyoruz. Tercih edilen arama motoru için de aynı şey geçerlidir. Bu durumda, özel sayfa hızlı arama sekmesini

olduğunu tarayıcı korsanları virüslü bağlantıları ve reklamlar, sel, freeware, vb spam e-postalar ve ekleri ile sahte güncelleştirme istedi, yaymak için bilinir. Böyle malware cant kesmek içine senin PC yalnız anlamamız gerekir. Hava korsanı ihmal ve saflık gelişirler. Bilgisayarınıza yazılım yüklerken onlar sana gizlice. Sık sık ne olur ki, kullanıcının hızlı bir yükleme için opts ve böylece bilmeden ciddi bilgisayar sistemi zarar verebilecek gölgeli bonus içerik yükleyebilirsiniz.

Emin olmak için böyle şey olmaz ve ne yüklendiğini tam içeriğini görüntülemek için özel veya Gelişmiş modu Kurulum Sihirbazı’nda seçmenizi öneririz. Bu şekilde, herhangi bir ek yazılım ise sen hemen fark edebileceksiniz ve böylece PC’nize erişim elde edemezsiniz, işaretin kaldırılması ile devam edebilirsiniz.

Tarayıcı korsanları kez kullanıcıların hafife almışım. Elbette, bu çok tehlikeli görünebilir değil ama zararsız değil. Aslında, online güvenlik ve gizlilik ciddi bir ihlaldir. Riski gibi hassas bilgileri açığa ancak bunlarla sınırlı olmamak şifreleri, IP adresleri, banka hesapları, kredi kartı numaraları, oturum açma kimliği, vb. Yani çok siber suçlular için çekici gibi değerli veri ve kar için diğer üçüncü taraflarla paylaşmak için it almak amacı olacak.

Kişisel ve finansal veri tehlikede olan tek şey değil. Bu parazit katılımsız tutarak, tarayıcınızı, toplam imha noktasına bozgunculuk risk. Gördüğün gibi uzun süre oyunculuk bu gaspçı karşı gecikme, reklam içeriğini arttırmak için size daha fazla zaman oluşturur. Er ya da geç, tarayıcınızın yolunda atılmış ve çökmesine ve günlük olarak dondurma başlayacak çok sayıda reklamlar yetişmek mümkün olacaktır. Bir noktada, tamamen yanıt vermeyi durdurur ve herhangi bir internet iş yapmak mümkün olmayacaktır.

Güvenli ve reklam ücretsiz bir tarama deneyimi için döndürmek istiyorsanız, biz şiddetle hızlı hareket ve bu can sıkıcı tarayıcı korsanının olmadan geri alınamaz ciddi hasar neden mümkün kaldırmak tavsiye ederim.

Speed Dial New Tab kaldır

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan korsanının kaldırmak için gerçekleştirmeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Speed Dial New Tab–dan senin kaş hala kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *