Siber suçlular Atlas Quantum Cryptocurrency Platform kesmek

Computer Security News

Cryptocurrency Platform Atlas kuantum siber suçlular tarafından geçen Pazar kesmek oldu. Güvenlik ihlali fazla 260 k kullanıcıları etkiledi.

Hackerlar müşteri adları, telefon numaraları ve e-posta adresleri yanı sıra hesap bakiyelerini müşterilerinin çalmayı başardı.

Atlas Quantum Cryptocurrency Platform üzerinde 240.000 kullanıcısı olan ve üzerinde 30 milyon varlıkları yönetir.

Bu otomatik arbitraj sistemi sayesinde, Atlas kuantum lets kullanıcı hesaplarına kârlarını maksimize etmek için diğer platformlarda cryptocurrency ticaret.

Şirket güvenlik ihlali Pazar günü kayıtlı ve Facebooküzerinde açıkladı.

Atlas göre hackerlar herhangi bir kullanıcı para çalmadım ama uzlaşma platformu DB başardı.

“Bu bitcoins gözaltında çalmak veya değişimlerin bizim hesaplarında ihlali değil işaret etmek istiyoruz. Ancak, bizim müşteri tabanı ortaya çıkmıştır,” belirtilen Yönetim Kurulu Başkanı Rodrigo Marques.

“Olaydan, zamanda veritabanını korumak için acil tedbirler aldık ve parolalar ve özel anahtarları şifrelenmiş halde kalırlar.”

Atlas kuantum da hemen arşiv korumak için gerekli önlemleri kabul etmiştir dedi.

“Olay saatinde veritabanını korumak için acil tedbirler aldık ve parolaları ve özel anahtarlar şifreli, kalır” Atlas belirtti.

Şirket hala devam ediyor ve bazı platform özelliklerini geçici olarak devre dışı bir soruşturma başlattı.

“Biz güvenlik sağlamak gerekir beri biraz şekil-in belgili tanımlık peron geçici olarak, önlem olarak devredışı. Onlar yeniden, biz size bildirir” Atlas kuantum dedi.

Siber güvenlik uzman Troy Hunt HaveIBeenPwned, faaliyet rapor o zaten kayıtları onun veri ihlali bildirim hizmeti %24 için 261 k ekledi.

Atlas kuantum kullanıcılar şimdi kendi hesapları ve parolaları HaveIBeenPwned hizmeti aracılığıyla güvenliği aşılan çıktı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *