Searchinterneat-a.akamaihd.net (Chrome/ Firefox kaldırmak nasıl)

Browser hijackers
Remove Searchinterneat-a.akamaihd.net

“Searchinterneat-a.akamaihd.net kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Searchinterneat-a.akamaihd.net kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışıyor.”

Searchinterneat-a.akamaihd.net bir alternatif arama sağlayıcısı’dır. Web sitesi tarama deneyiminizi geliştirmek gerekiyor. Sahte arama motorları web üzerinde bir zenginliği olduğunu. Onlar tüm arama optimizasyonu hizmetler sunan ve umut verici demeçler, ama nihai sonuçları beklentileri karşılamayan. Searchinterneat-a.akamaihd.net güvenilmez sonuçlar döndürür. Alan’ın bir tarayıcı korsanı tarafından yönetilebilir. Gölgeli program gündemi yerine getirmek için kullanır. Bu üçüncü taraf web siteleri destekler ve satış amacıyla insanların bilgi toplar.

Nasıl Searchinterneat-a.akamaihd.net arkasında korsanının tehlikeye benim güvenlik?

Sofistike bilgisayar anlayışına sahip olmayan insanlar sık sık Searchinterneat-a.akamaihd.net gaspçı karşı mücadele edemiyoruz. Bazı durumlarda, onlar bile konunun üstünde onların sistem aslında malware olduğunu fark yoktur. Gizli program tarayıcının ele geçirilmesini ve yetkili olmayan iç ayarlarını değiştirir. Searchinterneat-a.akamaihd.net geçici o ana sayfası ve varsayılan arama motoru. Sen-ecek bulmak bu ayarları alınamaz. Bu web sitesi size oturumları boyunca riskli kullanmaktır. Korsanının gerçek sonuçlar arasında sponsor sayfaları için sorgularınızı ekleyecektir. Onlar ziyaret etmek güvenli olmayabilir.

Remove Searchinterneat-a.akamaihd.net
The Searchinterneat-a.akamaihd.net Virus

Searchinterneat-a.akamaihd.net korsanının de pazarlık teklifi alışveriş teşvik açılan reklam, görüntüler. Bu indirimler, kuponlar, freebies, satış, müzayedeler, paket anlaşmaları ve diğerleri içerir. Korsanının reklam pop-up, pop-under, afiş, tam sayfa windows, interstisyel, kayan, karşılaştırma, bağlamsal gibi farklı biçimlerde, satır içi ve geçiş reklamlar oluşturur. Aynı risk burada, bu sahte arama sonuçlarıyla olduğu belirgindir. Reklamlar, kötü amaçlı Web sitelerine yönlendirmek ve sisteminizi malware ile enfekte.

Daha önce belirtildiği gibi Searchinterneat-a.akamaihd.net korsanının da insanların kişisel bilgilerle dokunamaz. Tanımlama bilgilerini, tuş vuruşlarını, IP adresi, coğrafi konum, alan kodu, e-posta, telefon numarası, Kullanıcı adları, parolalar ve diğer ayrıntıları tarayıcınız aracılığıyla ifşa izleme, gözatma geçmişinizi kaydedecektir. Toplanan bilgiler sizin bilginiz veya izniniz olmadan karanlık piyasalarda satışa sunulacak. Siber suçluların elinde rüzgar.

Nasıl benim bilgisayar korsanının Searchinterneat-a.akamaihd.net arkasında nüfuz?

Başka bir soru soruyor olabilirsiniz nasıl Searchinterneat-a.akamaihd.net korsanının ilk etapta sisteminize yüklenmiş olduğunu. Searchinterneat-a.akamaihd.net popüler bir Web sitesi değildir. Bunu hiç ziyaret etmeden tarayıcınıza ayarla olsaydı, yalnız değilsiniz. Çoğu kullanıcı için böyle oluyor. Haydut yazılım bilgisayarınızı başka bir program ile birlikte girmiş olabilir. Donatılacak, adı verilen bu işlem, en yaygın penetrasyon tekniğidir. Korsanının freeware, shareware ve korsan programları ile birlikte seyahat edebilirsiniz. Belirli bir araç yükleme çalışırken, kendi şartları ve koşulları gözden geçirmek için biraz zaman alabilir. Yoksa ilave sunulan programlar, onları seçimini kaldırmak.

Searchinterneat-a.akamaihd.net korsanının kullanan diğer yayma vektörü spam e-postalar olduğu. Gözlerden uzak program ekli dosyaya seyahat edebilirsiniz. Taşıyıcı bir metin belgesi, resim, sıkıştırılmış bir klasör, sıkıştırılmış bir arşiv veya bir sistem dosyası olabilir. İkinci durumda, gönderenin bu sahte dosya uzantısı ekleyerek gizlemek. Bir iletinin meşru olup olmadığını denetlemek için gelen e-posta kişileri bak. Gönderen temsil iddia varlık koordinatlarını eşleşmesi gerekir.

Searchinterneat-a.akamaihd.net kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Nasıl yapacağınızı biliyorsanız, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Lütfen, tam olarak Searchinterneat-a.akamaihd.net–dan kaş kaldırmak için adımları izleyin:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Tip msconfigve vurmak girmek.

msconfig

başlangıç sekmesine gidin ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Searchinterneat-a.akamaihd.net–dan senin kaş çıkarmak değilmi? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *