Poweliks virüs | Güncelleme

Trojans

Poweliks kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Poweliks kaldırma kılavuzu tüm Windows sürümleri için çalışır.

Poweliks PC sızmak iznine gerektiren yeni geliştirilmiş Truva atı olduğunu. Kötü amaçlı tehdit (da Win32/ Poweliks, bilinen ya da Trojan. [ ]) genellikle işletim sisteminizi sessizce, bozuk spam e-posta ekleri, Microsoft Office yararlanma (CVE-2012-0158), yazılım demetleri veya çeşitli diğer güvenlik arka kapılar kullanarak girer. Yine de, en önemli Poweliks hakkında gizli Truva onun algılama çok zor yapar, sanal makine üzerinde herhangi bir dosya oluşturmak değil gerçektir.

Genellikle, Poweliks malware sözde Kanada posta veya USPS posta ile gönderilen bir phishing e-posta ile dağıtılır. E-posta Kullanıcı mesaj servisi bazı şey başarısız oldu ve şimdi içinde ekli dosya izleme bilgileri sağlar Birleşik almak. -Dibi takdirde herhangi bir paket teslim edilecek beklemiyor, değil böyle sahte e-postalarınızı açık ve onlardan hemen silmek gerekir. Aksi takdirde, sistem tarafından kötü amaçlı yazılım bulaşmış olacak.

Unutmayın, bu tür tipi aldatma yaygın olarak kullanılır, böylece herhangi bir şüpheli e-postaları ve aldığınız teklifleri ile çok dikkatli olmak gerekir. Ayrıca, virtual machine malware ve casus yazılımlara karşı korumak çok önemlidir, aksi takdirde, güvenlik ile ilgili sorunlar yaşamaya bu çok olasıdır.

Poweliks ilk dosyaları şifreli ve gizli, tüm kod tutun çünkü kötü amaçlı yazılım dağıtım için yeni bir yöntem olan Windows kayıt sadece, tüm sistem uzlaşmaya gerekli olan bulunur. Saldırganların Microsoft Work’ndaki Güvenlik Açığı CVE-2012-0158 istismar. Ne Poweliks gerçek does meşru rundll32.exe yürüten bir başlangıç kayıt defteri yaratıyor. Sanal makineyi PowerShell veya .NET framework yok diye, bu resmi Microsoft Web sitesinden karşıdan yükler.

Bundan sonra bir PowerShell komut dosyası şifreli JavaScript enfeksiyon şifresini çözer. En kısa zamanda kötü amaçlı işlemleri gerçekleştirilir, ikili bir programı yürütülür. Sonuç olarak, programın belirli uzak yerlere saldırganların komutları almak için bağlanır. Gerçekleştirilen tüm kayıt defterinde depolanır nedeniyle gerçeğini, PC dosya oluşturulur.

Kral naibi okumak mümkün değil bu yüzden autostart kayıt defteri ile ilgili olan anahtar adı için karakter bir ASCII karakteri değil. Bu nedenle, Kullanıcı anahtarı açılamıyor.
Enfeksiyon yakalamak için AV çözümleri ilk Word belgesi, yürütme önce ve kurban ulaşmadan algılaması gerekir. Başka bir çözüm yazılım yararlanma dosya yürütme sonrasında algılıyor.

Böyle güvenlik sorunları önlemek için işletim sisteminiz kötü amaçlı yazılımlara karşı iyi korunmuş olduğundan emin olmak sahip. Tehlikeli bir uygulama olduğundan Ancak, sadece Poweliks sistemden kaldıramazsınız. Hiçbir garantisi gibi PC-var almak bulaştırmak ya da değil olup olmadığını, bir saygın anti-malware programı yüklemeniz gerekir. Senin durumunda, kesinlikle sizin sanal makineden Poweliks malware silecek bir Poweliks kaldırma aracı olmalıdır.

Poweliks kaldır

STEP-1Görev çubuğunda sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatınGörev Yöneticisi’ni çalıştırın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-6

MS Config Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Poweliks bilgisayarınızdan kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *