Nasıl Urdanoxim.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Tarayıcınızı açtığınızda Urdanoxim.com adlı sayfaya sürekli görürseniz, bilgisayarınızda kötü tarayıcı korsanının enfeksiyon olduğu anlamına gelir. Bu parazit kişisel bilgisayarınızda varolan her tarayıcı üzerinde kontrolü ele alır ve kendi ayarlarını değiştirir. Ana sayfa ve arama sağlayıcınız ile özel bir sayfa yerine fark edeceksiniz. Bu durumda, Web sitesi Urdanoxim.com denir. Çok sayıda şüpheli üçüncü taraf sayfalarını yeni sekmeler ve pencereler açmak için hazırlanmıştır.

Parazit de birden çok müdahaleci reklam pop-up ve kullanıcının dikkatini yakalamak için talep afiş, gibi birçok formlar oluşturmak için programlanmıştır. Bu kullanıcının çevrimiçi etkinliğini izlemek ve kurban tıklayın olasılığı daha yüksektir hedefli reklamlar sağlamak için bu verileri kullanmak için onun yetenek sayesinde mümkün olduğunu. Bu sponsorlu İçerik teşvik edeceklerdir sayfaların yanı sıra bu korsanının yaratıcıları için çok faydalıdır. Ama ne kullanıcılar, hava korsanı görüntülenen reklamlar doğrulamak için programlanmış değil farkında değilsiniz. Yani, Eğer bilgisayarınızı bulaştırmak ya da değerli bilgi çalmak için aramak tehlikeli olabilecek kaynakları gönderileceklerdi ki.

Bilgisayarınıza sızmak bir gaspçı için tek yolu o kendini erişim eğer var. Bu senin aygıt-ebilmek kesmek bir Gelişmiş parazit değil. Bu yüzden, işgal için izin vermeyin sürece bilgisayarınızda güvenli olacak. Tarayıcı korsanları farklı formları veya dağıtım kullanın. Spam e-posta mesajları, e-posta eklerini ve çalıştırılabilir dosyalar, virüslü bağlantılar, yazılım demetleri, torrent dosyaları ve sahte yaymak için en yaygın demek bunun için dahil güncelleştirme istekleri.

Hackerlar bilgisayarınıza tehlikeli yazılım yükleme içine kandırmak için saflık ve dikkatsizlik, itimat olduğunu anlamamız gerekir. Böyle şey önlemek için ne tıklayın dikkat gerekir üzerinde zaman online. Ayrıca, internetten indirdiğiniz yazılımı ile karşı karşıya olduğumuzu ne zaman hızlı bir yerine bir özel yükleme-e yeğlemek için emin olun. Seçimini kaldırabilirsiniz bu yüzden bu görünür, gizli herhangi bir yazılım yapacaktır. Kötü amaçlı yazılım bonus programları ve düzgün İndiriyor üzerine ifşa edilmeyecektir uygulamaları olarak gizlemek için bilinir.

Tarayıcı korsanları sadece web tarayıcılar üzerinde tam kontrol ama aynı zamanda ciddi zarar. Böyle bir enfeksiyon, bilgisayarınızda olması güvenliğinizi toplam bir ihlaldir. Gizlilik olmayan olabilir korsanının çevrimiçi yapmak ve gözatma geçmişinizi, dalga köpüğü alışkanlık ve arama sorguları gibi veri toplamak her hareketini izlemek mümkün olacak. Ne daha fazla, hassas bilgileri gibi ancak şifreleri, IP adresleri, sınırlı değildir oturum açma kimliği, banka hesabı kimlik bilgileri, kredi kartı numaraları, vb kolayca kar için diğer kişilerle paylaşmak için talep crooks elinde içine düşebilir. Bu kötü tarayıcı korsanının bilgisayarınızdan kaldırmak için güvenli ve reklam ücretsiz çevrimiçi deneyimi için verilecek ve tarayıcınızın kontrolünü yeniden kazanmak için tek yolu bu.

Urdanoxim.com kaldır

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan kalıcı olarak kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Urdanoxim.com–dan senin kaş kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *