Nasıl SearchThis.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

SearchThis.com kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu SearchThis.com kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

Tarayıcı korsanları çoğu tarayıcılar alabilir ve reklam görüntüleme içine çevirmek onları rahatsız edici parazitler araçları. SearchThis.com yönlendirme sürekli ekranda görüntülenen bir yere üstünde senin PC bir tarayıcı korsanının parazit pusuda demektir. Ayrıca aynı sayfa, ana sayfa, yeni sayfalar ve bile tercih edilen arama motoru yerini aldı fark edebilirsiniz. Hava korsanı serbestçe uygun gördükleri herhangi bir web ayarlarını değiştirebilirsiniz çünkü. Ve hepsi bu değil.

Kötü amaçlı yazılım Ayrıca gölgeli apps ve araç çubukları için senin iznine rahatsız olmadan yükleyebilirsiniz. Tipik bir gaspçı bu siber böcek çok sayıda müdahaleci reklam pop-up, afiş, metin ve yanıp sönen mesaj gibi farklı formlar oluşturacaktır. Bunlar özel fırsatlar, özel teklifler, kuponlar ve indirimler tanıtmak için bilinir. Bu özellikle mümkün olduğunca çekici olmak için hedef olacak bu tür terfi içeriği hakkında ilginç olan. Nasıl? Gaspçı’nın yeteneği sayesinde online aktivite izlemek ve geçmişi ve arama sonuçları tarama gibi web veri toplamak için. Bu tür bilgiler Kullanıcı tıkırtı üstünde olasılığı daha yüksektir içeriğin sağlamak için çok yararlıdır. Sonuçta, ana amacı bir gaspçı, pay-per-click gelir oluşturmaktır.

Tarayıcı korsanları en çok spam e-posta iletileri dağıtılır, e-posta eklerini ve çalıştırılabilir dosyalar, sahte güncelleştirme isteklerini, yazılım demetleri, torrent dosyalarını ve bağlantıları ve reklamlar bulaşmış. Yanlış ellere düşmesini bilgilerinizi korumak için hem de bilmeden kötü amaçlı yazılım PC’nize izin vermeyecek şekilde istiyorsanız, ne tıklayın için yakın dikkat etmeniz gerekir üzerinde. Onlar genellikle ciddi bilgisayarınıza zarar verebilir gizli tehditler içeren spam emails–dan açık, yönlendirmek. Özellikle e-posta eklerini veya yürütülebilir dosyaları içeren aynı şey geçerlidir.

Ayrıca bizim okuyucu internetten indirdiğiniz yazılımı ile uğraşırken yükleme Custom/ Gelişmiş türü için her zaman tercih öneririz. Bazı yazılım paketlerini otomatik olarak üstünde senin PC-ecek install sen bile farkında olmadan gizli içeriği içerebilir. Bunu önlemek için bizim tavsiyelerine uymak gerekir. Ancak o zaman yaklaşık bilgisayarınızda yüklü için programları nedir tam içeriği görüntülemek edebilecektir. Herhangi bir ek yazılım görürseniz, bu büyük olasılıkla kötü amaçlı yazılım, kılık değiştirmiş olduğundan seçimi kaldırmak gerekir.

Bir gaspçı görmezden gelerek hata yapmayın. Tabii, reklamlar, kendi tehlikeli görünmüyor olabilir, ama bu parazit, bilgisayarınızda tutarak, beladan başka bir şey elde edersiniz. Gördün mü, artık bu kötü amaçlı yazılım kalmak, daha fazla reklam oluşturmak mümkün olacak izin verilir. Çok yakında, tarayıcınızın reklamların büyük bir miktar görüntüleme sorun yaşamaya başlar. Bu kaçınılmaz olarak o gürültüyle çarpmak ve günlük olarak dondurmak için başlangıç yol açacaktır.

Kalmış ve yavaş internet hızı da korsanının enfeksiyondan gel belirtileri vardır. Dahası, online güvenliğinizi ve gizliliğinizi tehlikeye. Banka hesap şifreleri, kredi kartı numaraları gibi hassas bilgileri kimlik bilgileri, oturum açma kimliği, IP adresi, vb kolayca diğer şüpheli üçüncü şahıslarla-kar için bu verileri paylaşmak için arayan bir hacker eline düşebilir. Tarayıcınızın kontrolünü yeniden kazanmak! Sen bekledikçe, kötüye gider! Çok geç olmadan bu kötü tarayıcı korsanının bilgisayarınızdan kaldırmak!

SearchThis.com kaldır

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan kalıcı olarak kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala SearchThis.com–dan senin kaş kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *