Nasıl Rotumal.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers
Remove Rotumal.com

Rotumal.com kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Rotumal.com kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

Tarayıcınızın son zamanlarda garip davranmaya başladı? Ana sayfa ve arama motoru tarafından özel bir Web sayfası yerini almış? Böyle anormal tarayıcı davranış arkasında kez kötü amaçlı cyber enfeksiyon nedenidir. Sürekli Rotumal.com sayfasına yönlendiriliyorsunuz Eğer bunu sadece korkularını doğruluyor. Bu sitenin varlığını kötü tarayıcı korsanının web alanı işgal etmiştir bir işarettir. Onun ulaşmak için tek tip bir app sınırı yok. Hayır Kaş–dan onun kötü infiltrasyon-krom, Firefox, kenar, Safari, Opera korunuyorsa, hiçbir tarayıcı malware saldırılarına karşı bağışıklık olduğunu.

En kısa zamanda bir gaspçı infiltratlar, o-ecek başlamak-birden fazla reklam oluşturmak. Artık bu ücretsiz, reklam sayısı daha büyüyecek dolaşmak için? Ziyaret ettiğiniz her sayfa size mesaj yanıp sönen ve reklam kesintiler sırasında bir video online izlemek için çalıştığınız bile rahatsız edici açılır pencereleri ile sular altında alacak. Tarayıcı korsanları herhangi bir yolla Kullanıcı için çekici içerik sağlamak için gerekli kullanarak tıklatın olduğu bilinmektedir. Bu çalmak olacaktır bu yüzden kurban geçmişi ve arama sorguları reklamları buna göre özelleştirmek için tarama’nın.

En yaygın korsanının dağıtım araçlarının özgür yazılım demetleri, sahte güncelleştirme iletileri, sel eğe, şüpheli bağlantıları ve reklamlar, spam e-postalar ve ekleri, vb dahil. Gölgeli bir linke tıklayarak bilgisayarınızdaki bir programla güncelleştirmenize olanak çağrısında bulunuyor şüpheli açılan pencereleri rastlamak Eğer, büyük olasılıkla kötü amaçlı yazılımı ile bilgisayarınızı bulaştırmak istiyor bir sahte güncelleştirmesi bulunmaktadır.

Remove Rotumal.com
The Rotumal.com Virus

Yaklaşık bir yükleme işlemine devam etmek istiyorsak yazılım, konuşma, özel veya Gelişmiş modu Kurulum Sihirbazı’ndaki yürüttüğünü öneririz. Bu şekilde, sen kolayca herhangi bir program veya uygulama için şüpheli görünüyor seçimini kaldırabilirsiniz veya bile ilk etapta indirmek tasarlanmıştır. Daha sık sık–dan değil, ek yazılım bilgisayarınıza erişmek için bekleyeceği aslında gizlenmiş malware olduğunu.

Oluşturulan reklamları çekici görünüyor olsa da, bir yolu yoktur kesin nerede kullanıcıyı yönlendirir bilmenin. Hackerlar bilgisayarınıza erişim sağlamayı amaçlıyoruz virüslü kaynakları gönderileceklerdi. Onlar, onlar-ebilmek pay o ile diğer üçüncü tarafların kar için çok değerli veri üzerinde suç ele geçirmek dikkat eksikliği güveniyor. Hava korsanı çevrimiçi gizlilik ve güvenlik için bir tehlike vardır. Onlar uygun gördükleri herhangi bir ayarı değiştirmeye gücüm var. Dahası, onlar şüpheli eklentileri, uzantıları, araç çubukları veya sizin izniniz olmadan sahte yardımcı programlarını yükleyebilirsiniz. Ne kadar bu asalağın değişikliklerin tarayıcınızda geri almak denemek olursa olsun, bu boşuna olacaktır.

Gerçekten tarayıcınızın kontrolünü yeniden kazanmak ve güvenli ve reklam ücretsiz bir tarama deneyimi için dönmek için bu kötü amaçlı yazılımı kaldırmanız gerekir. O kadar çabuk, o kadar iyi. Sahipsiz bırakmayın uzun süre. Uzun süre beklemek daha fazla reklam oluşturmak mümkün olacak. Reklam gibi büyük miktarda tarayıcınızın sürekli çökmesine neden olur. Er ya da geç onlarla tamamen çalışmayı durduracak kadar aşırı yüklenmiş alırsınız. Nasıl devam etmek için bilmiyorsanız, bu can sıkıcı tarayıcı korsanının kurtulmak nasıl öğrenmek için bizim talimatları izleyin öneririz.

Rotumal.com kaldır

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan korsanının kaldırmak için gerçekleştirmeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Rotumal.com–dan senin kaş hala kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *