Nasıl Rack-search.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers
Remove Rack-search.com

Rack-search.com kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Rack-search.com kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

Rack-search.com bir alternatif arama motorudur. Platform Safari, Google Chrome ve Mozilla Firefox ile çalışan kullanıcılar için önerilir. Rack-search.com arama sonuçlarını geliştirmek için söz veremem. Web sitesinde bakınca, o güçlü-e doğru iddia yapabilirsiniz şüpheli görünüyor. Filtreleri veya gelişmiş ayarları yok. Görünen o ki platform yalnızca temel anahtar kelime web arama yapmak için kullanılabilir. Gerçekte, hatta bu işlev belirgin değildir. Rack-search.com düzenli tarama istemcileri gibi sonuçlar bulmak değil. Daha doğrusu, desteklenen sonuçlar döndürür. Çünkü bir gaspçı bağlı Web sitesi bu şekilde çalışır.

Sinsi program Rack-search.com etki alanına yaymak değil. Daha doğrusu, gizli dağıtım teknikleri kullanır. En yaygın korsanının için demetleri kaynağıdır. Lisanssız araçları ile kendi kötü niyetli programın kurulum dosyasını birleştirebilirsiniz. Ev sahibi download istemci olarak adlandırılır. Bu bir bonus olarak korsanının içerir. Not Varsayılan ayar ilave aracı yüklü olacaktır. El ile tercih değiştirmezseniz, bilgisayarınıza erişim verilecektir. Her zaman şartlar ve koşullar sisteme eklediğiniz programları okuduğunuzdan emin olun. En iyisi doğrulanmamış programları istenmeyen kaynaklardan elde değil.

Rack-search.com korsanının dosyaları yardımıyla gibi spam e-postaları transfer sinsi programlar. Gönderenin bir belge sahte bildirim takın ve meşru ikna etmek deneyin. National post, yerel polis departmanı, bir banka, bir hükümet şube, bir kurum, bir sosyal ağ veya bir e-ticaret alışveriş gibi gerçek bir varlık adına yazabilirsiniz. Elektronik iletisindeki bir dosyayı açmadan önce Aslına onaylamak için araştırma yapın. E-posta ve listelenen diğer kişiler kanıtı. Arabayla teçhizatları bile daha kolay olur o yüzden dikkatli olun. Bozuk bir Web sitesi veya güvenliği aşılmış bir bağlantıyı tıklatarak bulaşabilir. Kaynakların akıllıca seçin ve gerektiğinde bir sağlık kontrolü yapın.

Remove Rack-search.com
The Rack-search.com Virus

Bir aygıta kırıldığında, uğursuz programı yukarıda belirtilen web tarayıcıları saldırır. Bu çeşitli nedenlerden dolayı iç ayarları değiştirmek olacaktır. Her şeyden önce arama sonuçlarını işlemek için korsanının amaçlamaktadır. Onlara değişiklik yapabilmek için o-ecek değişmek Rack-search.com ana sayfası ve varsayılan arama sağlayıcısı. Bu sorguları için gerçek maçlar arasında desteklenen Ekle içeriğe izin verir. Korsanının diğer amacı, savunma daha düşük. Diğer faaliyet taşır dışarı için bu gereklidir. Gölgeli programın normal şartlar altında Engellenen açılır pencereleri görüntüler.

Pop-up reklam doğrudan biçimidir. Pazarlık fırsatlar için yüksek kaliteli tüketici ürünleri teşvik. Giysi, teknolojik cihazlar, Aksesuar, mobilya, spor vites, Bahçe ekipmanları, Dekorasyon, oyuncaklar, oyunlar ve diğerleri gibi öğeleri tekliflere gösterilecek. Reklamlar Banner, kupon kutuları, metin bağlantıları, freebies, satır içi, bağlamsal, kayan, geçiş, interstisyel ve karşılaştırma reklamlar da dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde gelir. Cazip listeleri entrika, ama onlar Rack-search.com korsanı tarafından getirilen aklınızda tutmanız gerekir. Sinsi program Web siteleri için bağlantılar taramaz. Amacına kendi geliştiriciler için gelir elde etmektir. Son kullanıcı güvenliğinin bir kaygılarından değil.

Başka bir gelir Rack-search.com korsanının için kullanıcıların özel bilgi kaynağıdır. Gizli program web tarayıcınızdan bilgi toplamak ve darknet pazarlarda satmak. Giriş tarama geçmişi, çerezleri izleme, tuş vuruşlarını, e-posta, telefon numarası, IP adresi, coğrafi konum, alan kodu, fiziksel kaydı, kullanıcı adları, parolalar ve mali kimlik bilgileri de dahil olmak üzere, çeşitli türden edinebilir. Rack-search.com korsanının sahipleri online faaliyetlerini izlemek ve web tarayıcılarına onlar saklamak veri toplamak için insanlar izin sormayın. Yasaklamak için tek yolu sinsi Programı sisteminizden kaldırmak için izleme aktivitesi var.

Rack-search.com Kaldır

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, İleri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan kalıcı olarak kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son görevini seçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

başlangıç sekmesine gidin ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Rack-search.com–dan senin kaş silemezsiniz. Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *