Nasıl ParallaxSearch.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

ParallaxSearch.com kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu ParallaxSearch.com kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

müdavimi gibi ParallaxSearch.com görünüyor ilk bakışta sağlayıcı arama. Site anahtar kelime arama ve filtreler, Resimler, videolar ve haritalar için sunmaktadır. Alışılmadık bir özellik site hakkında birkaç sayfanın ortasında tek bir alanda yerine alt ve üst arama alanlarının özellikleri olduğunu. Bunun dışında ParallaxSearch.com Web sitesi yanlış bir şey hakkında bir bilgi verir. Bu nasıl şey gerçekte değildir. Web sitesi etrafında güvenlik riskleri vardır.

ParallaxSearch.com tarayıcı korsanları tarafından kullanılır. Böyle bir program içine senin sistem, gizlice bir kez o-ecek yapmak bu site ana sayfası ve varsayılan arama sağlayıcınızı. Korsanının desteklenen web siteleri eklemek için arama sonuçlarınızı değişecek. Ayrıca çeşitli pazarlık fiyatlarla ürün reklam pop-up reklamlar oluşturur. Bu siteler bozulabilir ve malware enfeksiyonları için yol. Korsanının Ayrıca tarama geçmişinizi takip edin ve tuş vuruşlarını bilgi toplamak. Bu çeşitli veri türleri, kullandığınız arama terimlerini, IP adresi, coğrafi koordinatları, demografik bilgileri ve kişisel hesaplarınız içine girişleri gibi bir araya getirebilirsiniz. Gizli program arkasındaki kişi verilerinizi sizin bilginiz veya izniniz olmadan satacak.

Birçok kullanıcı olarak nasıl şaşkın ParallaxSearch.com kendi ana sayfası ve varsayılan arama motoru olarak ayarlanmış. Bir gaspçı karşılaştığınız ilk kez kullanıyorsanız, bu programlara tarayıcı nüfuz ve ayarlarınızı değiştirmek bilemezsiniz. Nasıl onlar ile başlayan dağıtıldığını bilmiyor olabilir. Sen onlarla onlar için ilişkili Web sitesini ziyaret ederek almak bulaştırmak değil olduğunu bilmeniz gereken ilk şey. Onlar sadece onlar zaten kendi şekilde yaptıktan sonra bir site bir portal sisteminize olarak kullanmaya başlamak işin aslı. Bu kötü niyetli programları diğer yazılım sisteminizin onların yol yapmak için kullanın. Çoğu durumda, freeware kullanılmaktadır.

Gaspçı bir freeware program kurulum dosyasında ile birleştirilmiş geliyor. İstenmeyen program yükleme işlemi ana yazılımı ile ücretsiz yükleyebileceğiniz ek bir araç olarak sunulur. Dikkatli bir şekilde orada ekstra bir aracı yüklemek için sunulan görmek için lisans sözleşmesini okumak zorunda. Bazı nedenlerden dolayı kullanıcılar yükleme anlaşması gereksiz olduğuna inanıyoruz ve okumak ihmal eğilimindedir. Bu yol, potansiyel unwanted bilgisayar programı, adware, sahte AV bilgisayar programı, ransomware ve Truva atları gibi kötü amaçlı yazılım her türlü girebilirsiniz. Bu son derece güvenli oynamak için tavsiye edilir.

ParallaxSearch.com Web sitesi gündemi için kullanır korsanının nüfuz ve en çok kullanılan internet tarayıcıları ayarlarını değiştirme: Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer. ParallaxSearch.com Web sitesi arama sonuçlarınızı değiştirmek ve bilgi–dan senin kaş toplamak korsanının veren kötü amaçlı bir kod vardır. Kötü amaçlı bir program için sorgularınızı düzenli sonuçları arasında desteklenen web siteleri yerleştirir. Ayrıca reklam pop-up, tam sayfa ve pop-under windows, afiş, kupon kutuları, metin, geçiş, içeriksel, satır içi, formları oluşturur kayan ve interstisyel reklamlar. Belgili tanımlık ads dikkatinizi çekmek ve ilgi almak için pazarlık fiyatlarla çeşitli ürünler sunacak.

Korsanının arkasındaki insanlar gelirleri esas olarak desteklenen bağlantıları izleyin insanlar alarak olun. Ancak, onlar güvenliğiniz için sorumluluk kabul etmez. Hizmet (TOS) şartları kullanıcının lehine değildir. Çok Web sitesinin hizmetlerini kullanarak karşıdan karşıya gelmiş herhangi bir güvenlik sorunları için tazminat talep hakkı değil anlatılmıştır. ParallaxSearch.com arkasında varlık sadece yaşamak Başlangıç sayfası adlandırılır.

Daha fazla araştırma yapmak, biz were güçlü-e doğru Earthmagic Technology Ltd. olarak ParallaxSearch.com Web sitesi sahibi şirket tanımlamak için Mongkok, Hong Kong genel merkezi. Apart sorgulanabilir reklamları göstermek, gaspçı da veri, Gözatma geçmişi, IP adresi, e-posta, konumu, kullanıcı adları ve parolalar gibi toplayacak. Bilgilerinizi açıklanmayan üçüncü bir gündem olan kişilere satılacak.

Bulun ve geri yükleme sistem güvenliği için programı ParallaxSearch.com arkasında kaldırmanız gerekir. El ile kaldırılması ile yardımcı olmak için bir rehber olduğunu. Sonra diğer istenmeyen yazılımların girmek mümkün olup olmadığını kontrol etmek için bir AV aracı ile bir tarama bilgisayarınızın çalıştırmalısınız. ParallaxSearch.com arkasında korsanının güvenlik açıkları içinde senin sistem kayıt defteri girdileri yaparak açabilirsiniz.

ParallaxSearch.com Kaldır

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, İleri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan korsanının kaldırmak için gerçekleştirmeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni Başlat.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

başlangıç sekmesine gidin ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala ParallaxSearch.com–dan senin kaş çıkarmak değilmi? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *