Nasıl Cobalten.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Cobalten.com kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Cobalten.com kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

Sürekli Cobalten.com Web sitesine yönlendirildi mı? Bunu yaparsanız, bilgisayarınız bir tarayıcı korsanı tarafından infiltre gibi görünüyor. Bu normal bir gözatma oturumu olan zorluklar yaşayabilirsiniz anlamına gelir. Gaspçı’nın yetenekleri nedeniyle rahatsız edici reklam içeriği oluşturmak için bu. Değişiklikleri da bitmiyor. Ana sayfa, yeni sayfalar ve tercih edilen arama sağlayıcısı aynı site – Cobalten.com tarafından yerini almış fark edeceksiniz.

Bu kötü amaçlı parazit gözatma geçmişinizi, alışkanlıkları ve arama sorguları gibi web veri almak mümkün olduğundan, dahası, sen oluşturulan açılır pencereleri, reklamlar, özel fırsatlar, özel teklifler ve satış, göz ardı etmek zordur yanıp sönen mesaj, vb bulabilirsiniz. Onlar özellikle, web tercihlerinize uygun hedef olacak olmasıdır. Sen onları gelir pay-per-click yöntemi aracılığıyla elde böylece tıklayın yapmak için hedeftir.

Tarayıcı korsanları yaygın olarak dağıtılır. Sen onlarla spam e-postaları açarak almak bulaştırmak ve ekleri, ücretsiz yazılım, üzerinden sahte güncelleştirme isteklerini, sel eğe, şüpheli bağlantılar ve açılır pencereleri, vb. Kullanıcı yalnızca lisanslı ve güvenilir kaynaklardan gelen yazılım güncellemeleri almak önemlidir. Şüpheli bir linke tıklayın yapmaya çalışıyorum bir rastgele güncelleştirme açılır sadece körü körüne güvenmiyorum.

Ayrıca, internet’ten içerik indirme, özel veya Gelişmiş modu Kurulum Sihirbazı’ndaki yürüttüğünü önerilir. Bu işlemi üzerinde tam kontrol sağlar ve karşıdan yüklenen yazılım tam içeriğini görüntüleyebilirsiniz. Sonra kolayca herhangi bir program veya gereksiz ya da ilk etapta indirmek için asla amaçlanan gördükleri uygulama seçimini kaldırabilirsiniz.

Tarayıcı korsanları olmak çok tehlikeli kabul edilmez iken, onlar göz ardı edilmemelidir anlamına gelmez. Tabii, çok sayıda reklam gerçek bir tehdit gibi görünmüyor olabilir, ama görünüş aldatıcı olabilir. Reklamı yapılan bu içeriğin Truva atları, solucanlar veya hatta casus yazılım gibi diğer virüslere karşı arka kapılar açılabilir potansiyel olarak enfekte kaynaklarına yeniden yönlendirme! Sadece o değil, ama sen-ebilmek da var olmak kesmek için özel bilgi gibi erişimlerini değil uzakta bir tıklama şifreler, banka hesapları, kredi kartı ile sınırlıdır numaraları, IP adresleri, oturum açma kimliği, vb

pozisyonda yakalanın üzerinden kişisel verileri kaydetmek ve huzurlu ve eklemek-ücretsiz bir tarama deneyimi için hemen bu can sıkıcı tarayıcı korsanının kaldırarak dönün. Biz ayrıntılı yönergeler kümesi yol açabilir. Sadece sen bu müdahaleci korsanının kurtulmak nasıl dışarı bulmak için bu makalenin geri kalanını okuyun.

Cobalten.com kaldır

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan kalıcı olarak kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Cobalten.com–dan senin kaş kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *