Mobil Malware Kripto-para hedefler

Computer Security News

IBM güvenlik araştırmacıları mobil bankacılık trojan kurbanların fonları çalmak için Kripto-para hedeflediğiniz bildirdi.

Son bir yılda nedeniyle büyük sıçrama Kripto-para değeri, kullanıcıların paralar çalmayı hedefleyen malware saldırılarına önemli ölçüde artmıştır.

Aslında rağmen bu artık kötü niyetli saldırılara karşı çoğu PC malware dahil, mobil tehdit değil kesinlikle yoksayılmalıdır son olaylar oldu.

Bir süre önce IBM security TrickBot Trojan meşru adresler bu hackerlar ile değiştirerek kurbanların Kripto-para çalmaya web iğne kullanıyordum uzmanlar fark ettim.

IBM araştırmacıları göre hareket eden kötü amaçlı yazılım oldukça benzer bir şekilde çalışır, ancak, şimdi ekran bindirmeleri kurban yerine korsanlara karşı para gönderme içine kandırmak için kullanıyor.

IBM uzmanlar da iddia mobil malware Kripto-paralar genellikle hedefleme paraları toplamak için kötü niyetli madenciler güçlendirir, ancak sınırlı işlem gücü göz önüne alındığında bir mobil cihaz vardır, bu uygulama karlı olduğundan değil.

Ayrıca, kullanıcıların ne zaman onlar daha hızlı pil drenaj, düşük performans, fark onların hareket eden aygıt bir araştırma işlemi görecek ve aşırı ısınma değil.

“Mobil Bankacılık Truva atları işletim crooks madenciler aygıtta yüklemeyin. Aksine, onlar genellikle masum sahiplerinden aynı etkiyi oluşturur mobil malware kullanarak varolan para çalmak webinjections: siber kullanıcıları kandırıp sahte ile ekrandaki bilgileri, erişim kimlik bilgilerini çalmak ve devam et Google Hesapları kendi cüzdan içine boş paralar için” IBM Birleşik Devletleri.

Arasında mobil malware taşınabilir bir aygıta açılan uygulama algılayabilen aileler BankBot, ExoBot, mezar ve Marcher vardır.

Başlatılan uygulama dayalı, bu trojan bir kodlanmış görüntüleme kapasitesine sahip veya dinamik olarak getirilen yerleşimi ve meşru app ekran sahte bir arkasında saklanıyor.

Nedeniyle yukarıda belirtilen, kullanıcıların kimlik bilgilerini için kötüye onları kurbanın hesabına erişmek için siber, ortaya.

İkinci faktör yetkilendirme gerekli olması durumunda, kötü amaçlı yazılım bu kullanıcıların haberi olmadan güvenliği aşılan aygıttan sızmak.

Güvenlik uzmanlara göre bu yöntem genellikle banka hesapları hedefleme saldırılarda çalışan ama son zamanlarda Kripto-sikke de çalmak için adapte edilmiştir.

Araştırmacılar BankBot ve Marcher Truva atları bir kez kurban ilgili cüzdan uygulamaları açık bir sahte ekran yerleşimi için gerekli işlevselliği ile zaten Paketli olduğunu bildirdi.

IBM göre Bitcoin, Bitcoin nakit, Ethereum, Litecoin, Monero, vb gibi çeşitli sanal para mobil malware hedefler.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *