Microsoft ve AMD serbest yamalar Spectre saldırılara karşı

Computer Security News

Dün, Microsoft ve AMD mikro kodları ve Spectre saldırılara karşı işletim sistemi güvenlik düzeltme eklerini yayımladı.

En kısa zamanda keşfedilen SPECTRE ve Meltdown güvenlik, AMD onun oluşum, üzerindeki etkileri küçümseyen ancak, şirket microcode güncelleştirmeler yayımlar ve bu saldırılarına karşı koruması için onun gelecekteki CPU eklemek söz verdim.

Uzmanlara göre Meltdown sırasında olanları büyük olasılıkla CVE-2017-5753 (varyant 1) ve CVE-2017-5715 (Variant 2) güveniyor Spectre CVE-2017-5754 güvenlik açığı levarage saldırır. AMD durumda Meltdown saldırı şirketin işlemciler onların tasarımı sayesinde etkilemedi, Spectre varyant 1 yazılım yamaları ile saptanabilir.

Azaltıcı Spectre Variant 2 saldırı bir arada hangi AMD ve Microsoft dün yayımlanan mikro kodları ve işletim sistemi güncelleştirmeleri gerekir.

“Çok değişken yararlanmak zor inanıyorum 2 AMD işlemcilerde, biz aktif olarak çalıştı dağıtmak için müşterilerimiz ve ortaklarımız ile arada işletim sistemi yamaları ve microcode güncellemeleri AMD işlemciler daha fazla için yukarıda açıklanan riski azaltma” yaşça daha büyük ahlak bozukluğu başkan ve baş teknoloji Yöneticisi, AMD, Mark Papermaster, dedi.

Bilgisayar kullanıcı yolu ile 2011 yılında başlatılan ilk buldozer çekirdek ürünler geri kalma AMD işlemciler için geliştirilen BIOS güncelleştirmek aygıt üreticilerin microcode güncelleştirmeleri alabilmesi için. Şirket dolaylı Şube hedef enjeksiyon saldırıları gibi Spectre Variant 2, örneğin azaltmak üzere oluşturulan dolaylı şube denetim özelliğini açıklayan bir belge yayınladı.

Güncelleştirmeler Microsoft dün, yayımlanan Windows 10 Spectre Variant 2 AMD cihazlar için Azaltıcı Etkenler bulunmaktadır. Geçerliliği test ve olması sonra yamalar Ayrıca Windows Server 2016 için kullanılabilir hale gelir bekleniyor.

CPU güvenlik açıkları Ocak ayında açıklanması kısa bir süre sonra Microsoft Spectre yamalı AMD işlemcili cihazlar için serbest başladı. Ancak, istikrarsızlık sorunları nedeniyle, şirket geçici olarak güncelleştirmeleri bastırmak zorunda kaldı.

Linux cihazlar ile ilgili AMD dedi Spectre Variant 2 için Azaltıcı Etkenler sunuldu bu yılın başlarında.

AMD işlemciler söndürmeden Aslında rağmen daha az etkilenebilir için Intel ürünlere kıyasla, Spectre güvenlik açıkları şirketi karşı dava hala dosyalandı.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *