Kötü tavşan Ransomware (WINDOWS\INFPUB. Kaldır DAT) | Güncelleme

Ransomware

Kötü tavşan Ransomware (WINDOWS\INFPUB. kaldırmanıza yardımcı olmak için bu makale yazdı DAT). Bu kötü tavşan Ransomware (WINDOWS\INFPUB. DAT) kaldırma kılavuzu tüm Windows sürümleri için çalışır.

Kötü tavşan zaten büyük ransomware aile en yeni eklemeler biridir. Almanya, Türkiye, Bulgaristan, Ukrayna ve Rusya’da çok sayıda enfeksiyonları için sorumlu olduğu gibi muhtemelen bir virüs bu yeni parça hakkında duydum. Ne yazık ki, yine de, büyük olasılıkla kötü tavşan için kurban düşmüş demektir bu kaldırma Rehberi makale okuyor. Tabii ki, sadece meraktan soruyorum okuma. Bu durumda ise, kendini çok çok şanslı düşünebilirsiniz. Kötü bir tavşan korkunç değil. Son derece tehlikeli bir enfeksiyon ve şu anda bulaşmış, içinde sorunları ton için düşünüyorsanız.

Ana enfeksiyon WINDOWS\INFPUB modülüdür. DAT dosyası. Sisteminizde bu dosyayı bulursanız, kötü tavşan kurulu olduğundan emin olun. WINDOWS\INFPUB. DAT, C:\Windows dizininde bulunur, rundll32.exe tarafından çalıştırın ve yerel ağınıza bağlı aygıtları taramak için kullanılan. Bu özellik, bir tehdit hala yapım aşamasında ama muhtemelen onun gelecekteki sürümünde kullanılacak. Bu nispeten yeni bir virüstür ama hala hafife almayın böylece son derece tehlikeli. Daha fazla detaya alalım.

Bir kez senin makine ransomware girer, INFPUB bırakır. DAT dosyaları ana DLL ve iki kötü niyetli uygulamalar. Birlikte, bu dört elementin dosyalarınızı şifrelemek. Kötü tavşan esas olarak dosyaları için arama sabit sürücü diskinizin tam tarama yapar, kendini yarattık. Bunlar, Resimler, videolar, MS Office dosyaları, veritabanları, müzik, belgeler, vb. içerir. Hepsi bir güçlü şifreleme algoritması ile şifrelenmiş ve bunlardan herhangi birine erişimi artık yok mu. Şifreleme bittikten sonra ransomware bir not bırakır. Fidye notu olarak adlandırılan ve dosyalarınızı geri almanın tek yolu özel bir anahtar satın alarak olduğunu belirtir.

Hırsızlar yaklaşık 300 $ USD için eşittir 0,05 Bitcoins talep ediyorum. Eğer ödeme yaparsanız, onlar-ecek göndermek sen decryptor ve verilerinizi açmak için mümkün olacak iddia ediyorlar. Bu doğru olabilir, henüz ödeme öneririz. İşte sebebi. Her şeyden önce sahtekarlarla ilgileniyor ve sahtekarlardan asla güvenilir olabilir. Onlar fidye ödenmiş bir kez kurbanlarını görmezden gelme eğilimi. Hiç yok decryptor alabilirsiniz. İkinci olarak, ya anahtarı verdiler sadece kısmen ya da hiç çalışır? O zaman ne? Paranı kaybettin ve dosyalarınızı geri alamadım. Üçüncü olarak, onlar vermek sen belgili tanımlık anahtar ve o inşaat para cezası bile, hala bir sorun var.

Decryptor yalnızca şifreleme, enfeksiyon kaldırır. Kötü tavşan üstünde senin makine tekrar o karar herhangi bir kez vurmaya hazır olmaya devam edecektir. Bkz: Bu insanların ödeme neden bir seçenek şimdi değil mi? Hiçbir zaman kazanabilirsiniz. Verilerinizi güvenli bir şekilde almak için ilk ransomware kaldırmanız gerekir. Sonra bir dış kayıtlı yedekleri varsa, her şeyi kurtarmak için kullanabilirsiniz. Ne olursa olsun eğer, bu siber bile bir kuruş para vermek ve yapmak değil onların “iş” sponsor.

Ne kadar kötü tavşan ile sıkışmış düştün? Şey, senin dikkatsizlik ransomware dayanır. Düzeni nasıl çalışır? Bir şekilde, sizi sayfanızda, Flash güncelleme değil ve bu sayfanın içeriğini görmek isterseniz, şimdi güncelleştirmek için gerekli belirten son. Elverişli bir konuma sahip, işte bir bağlantı sağlanan hangi sen tıkırtı üstünde ve belgili tanımlık install_flash_player.exe eğe üstünde senin PC indirilen. Sen idam etmek, o zaman, işte böyle.

Kötü tavşan yürütmek ve virüs verdi ayrıcalıkları itiraf. Gerisini biz zaten açıkladı. Bu biz “virüs, dikkatsizlik kullanır tarafından” anlamına geliyordu. Neden bir program güncelleştirmek için rasgele linke tıklayın? Yalnızca güvenilir kaynaklardan kullanın. Saflık ve acele umurumda değil. Hiç sizin için iyi bitmeyecek. Bunu unutmayın ve gelecekte aynı hatayı tekrarlamak istemiyorum. Enfeksiyonlar bilgisayarınızı korumak için tek yolu her zaman gardını yetişmek için bu.

Kötü tavşan Ransomware (WINDOWS\INFPUB. DAT) kaldırma

Yöntem 1: ShadowExplorer kullanarak şifrelenmiş dosyalarınızı geri
Genellikle, kötü tavşan Ransomware (WINDOWS\INFPUB. DAT), bilgisayarınızda depolanan tüm gölge kopyaları siler. Neyse ki, ransomware her zaman gölge kopyaları sil mümkün değildir. Bu yüzden senin ilk denemek belgili tanımlık orijinal eğe–dan saye bol geri yükleme.

 1. ShadowExplorer download–dan bu bağlantı: http://www.shadowexplorer.com/downloads.html.
 2. ShadowExplorer yüklemek
 3. ShadowExplorer ve seçme C: götürmek sol panelde açınshadowexplorer
 4. Adlı Tarihi alanından en az bir ay önce tarih seçin
 5. Şifrelenmiş dosyalarla klasöre gidin
 6. Şifreli dosya üzerinde sağ tıklayın
 7. Verme“‘i seçin ve özgün dosya için bir hedef belirleyin

Yöntem 2: sistem geri yükleme kullanarak şifrelenmiş dosyalarınızı geri

 1. Git Başlattüm programlar > aksesuarlar -> Sistem Araçları -> sistem geri yükleme ->
 2. İleri” düğmesini tıklatınsystem restore
 3. En az bir ay önce bir geri yükleme noktası seçin
 4. İleri” düğmesini tıklatın
 5. Disk C: (varsayılan olarak seçili olmalıdır) seçin
 6. İleri” düğmesini tıklatın. Birkaç dakika bekleyin ve geri yükleme işlemi yapılmalıdır.

Yöntem 3: dosya kurtarma yazılımı kullanarak dosyalarınızı geri
Hiçbiri-in belgili tanımlık yukarıda yöntem inşaat, dosya kurtarma yazılımı kullanarak şifrelenmiş dosyaları kurtarmak denemelisiniz. Beri kötü tavşan Ransomware (WINDOWS\INFPUB. DAT) ilk özgün dosyanın bir kopyasını oluşturur sonra şifreler ve orijinal bir siler, orijinal, dosya kurtarma yazılımı kullanarak başarılı bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. Burada birkaç ücretsiz dosya kurtarma yazılımı programlar şunlardır:

 1. Recuva
 2. Puran dosya kurtarma
 3. Disk matkap
 4. Glary Undelete

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *