Kaspersky Lab mahkemeye verdi ABD hükümeti virüsten koruma ürünleri üzerinde Ban

Computer Security News

Rus şirket Kaspersky Lab ABD hükümeti aleyhine dava federal ajanlar Kaspersky ürün kullanımını engellemek için İç Güvenlik Bakanlığı güvenlik (DHS) kararı üzerine dava açtı.

İç Güvenlik Bakanlığı’nın bağlama operasyonel direktif 17-01 Eylül ayında bu yıl ajansı tarafından verilen, hedefleri ve Kaspersky Lab ve itiraz District of Columbia içinde ABD Bölge Mahkemesi açılmıştı. Geçen hafta, ban FY2018 için ulusal savunma yetki Yasası imzalayarak ABD Başkanı Donald Trump ile güçlendirilmiş.

Şirket’in ihlal eden [[22 göre]], yasağı anayasaya aykırı olduğu süreç hakları. Cybersecurity firması bu bilgileri görüntüleyin ve direktif verilmeden önce yarışma için bir fırsat verilmiş olmalıdır DHS düşünüyor.

Ayrıca, Kaspersky dava federal ajanlar ürünlerinde kullanımını yasaklama kararı çoğunlukla anonim kaynaklara dayanarak söylentiler ve medya raporlarda dayanır iddia ediliyor.

Bazı insanlar inanıyor musun olmasına rağmen ABD hükümeti Kaspersky Rusya’nın casusluk çabaları yardım, bu iddiayı provasını almak bir şey yok ve bazı yetkililer onların suçlamalar Haberler raporlar temel gerçek kanıt olabilir.

Cybersecurity firma bunu gönüllü olarak Temmuz ayında DHS temas ve onları şirket ve ürünleri araştırma ile yardımcı olmak için sunulan diyor. Ancak, Kaspersky temas almak yerine, DHS herhangi bir uyarı olmadan 17-01 direktif yayınladı.

Kaspersky Lab Ayrıca süre onun geliri nispeten küçük bir yüzdesi ABD Hükümetinden birlikte, İç Güvenlik Bakanlığı’nın eylemleri olumsuz etki satış diğer sektörlerde, hem – ABD ve bazı diğer ülkelerde zorunda iddia ediyor.

“Bağlama operasyonel direktif 17-01, DHS Kaspersky Lab zarar itibar, olumsuz etkilenen ABD merkezli iş ortakları ve ABD merkezli çalışanların geçim kaynakları ve daha geniş cybersecurity katkılar şirketin zarar topluluk,” CEO’su ve kurucularından Kaspersky Lab Eugene Kaspersky belirtti.

Tüm güvenlik ürünleri bu yetenekleri var ve onun şirket tek tek için haksızlık Kaspersky CEO’su Kasperskys yazılım derin düzeyde erişim ve o istemek ayrıcalıklar nedeniyle tehlikeli bazı ABD yetkilileri iddialarına yanıt olarak, diyor İşin kanıtı olmadan yanlış.

Cybersecurity firma ortakları kaynak koduna erişim sağlayarak ve güvenlik açıkları için önemli ölçüde daha büyük hata ikramiyeleri ödeme özellikleri şirketin ürünlerinde bulunan yeni bir şeffaflık girişimi başlatarak onun adını temize çıkarmak çalıştı.

Kongre Eugene Kaspersky Eylül ayında ifade vermeye davet, ama o zaman vize sorunları nedeniyle işitme için ABD’ye seyahat edemedi. Ekim ayında, ikinci bir işitme ilan edildi, ancak, CEO değil davet edildi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *