Kaldır Search.softorama.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Search.softorama.com kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Search.softorama.com kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

Search.softorama.com Web sitesi bir alternatif arama sağlayıcısı’dır. Bu temel anahtar kelime arama ve filtre uygulanmış sekmeleri resimler, videolar ve Haberler için sağlar. Bu arama motoru bir uzantısı krom deposunda kullanılabilir Softorama tarafından arama adı tarafından teşvik edilmektedir. Her ne kadar Search.softorama.com ilişkili ticari olarak mevcut bir uzantı, bu güvenli arama sağlayıcısı olarak nitelendirilmez. Sitenin hangi tarayıcı yararlanmak isteyen tarayıcı korsanları tarafından kullanılmak üzere bilinir.

Bir gaspçı sisteminizi girerse, Softorama uzantısı tarayıcınıza yüklenmesini tarafından bu site arama olmadan ayarlayabilirsiniz. Sonuçları Search.softorama.com döner doğrulanmamış itibarı ile desteklenen web siteleri içerir. Onları açarak bilgisayarınızı malware ile enfekte alabilirsiniz. Ayrıca pop-up reklamlar, ürünü fırsatlar farklı türde featuring olacak. Onlar da-ebilmek var olmak bulaştırmak gizli kaynaklardan gelir. Başka bir tehdit korsanının çevresinde toplanan ve üçüncü kişilere satılan kişisel bilgilerinizi yaşıyor. Kötü niyetli programın her türlü geçmişi, Çerezler, IP adresiniz, e-posta, coğrafi konumu ve kullanıcı kimlik bilgileri gibi bilgileri kaydedebilirsiniz. Bu ayrıntıları kötü amaçlı niyetleri olan üçüncü şahıslara satılabilir.

İndirme ve arama Softorama eklentisinin kurulumu hatırlamıyorum eğer senin makine bir korsanı tarafından hedef aldı. Bu durumda olduğundan emin olmak için tarayıcınızın uzantıları listesini kontrol edebilirsiniz. Search.softorama.com arkasında korsanının PC aldatıcı teknikleri, karanlık desen olarak bilinen bir dizi üzerinden erişebilirsiniz. Yazılım donatılacak tercih edilen yöntemdir. Korsanının kendisi için başka parça-in bilgisayar yazılımı, ekleyebilirsiniz genellikle bir freeware ya da shareware aracı. Kötü niyetli program isteyerek kullanmak için karar verdik uygulama ile indirilen. O zaman ücretsiz yükleme işlemi sırasında sunulmaktadır.

Korsanının yararlı bir araç basit işlevselliği ile sunulacak. Yüklü yazılım istenmeyen asla kabul etmez. Şartlar ve koşullar olup olmadığını bir şey teklif ve seçimi kaldırmak için okuyun. Bir spam e-posta ekli bir belgesi olarak gizlenmiş korsanının Search.softorama.com, arkasında aktarabilirsiniz. Sahte ileti teslimi veya mektup bir giriştir, yasal uyarı veya başka bir şey önemli bulacağını söyleyebiliriz. Gönderenin adını ve o üzerine güvenilemez olabilir görmek için e-posta adresini denetleyin. Bozuk Web siteleri ve bağlantılar sadece tarafından ziyaret edilmektedir kötü niyetli bir program iletebilir. Bu işlem bir arabayla yükleme denir. Güvenli kalmak, kaynakları hakkında dikkatli olun.

Korsanının Search.softorama.com ana sayfanız olarak ayarlama ve varsayılan arama sağlayıcısı tarafından kapalı başlar. Bu, tarayıcınızın DNS ayarlarını değiştirmek sağlar. Böylece, korsanının arama sonuçlarınızı değiştirmek ve aralarında desteklenen web siteleri ekleyin. Bu siteler bozulabilir ve malware enfeksiyonları için yol. Search.softorama.com sahipleri hiçbir sorumluluk üçüncü parti web siteleri için sen, arama yapmak için kullanarak arazi olabilir. Web sitesi New York, NY Merkezi ile SearchAlgo adlı bir şirket tarafından işletilmektedir. Kullanım (TOS) şartları çok sınırlı varlık kapsar sorumluluk miktarı tanımlayın.

Güvenilir olmayan arama sonuçları vermek dışında korsanının desteklenen web sitelerine açılır reklamlar yoluyla almak için çalışacağız. Tecimsel ads-ecek göstermek sen pazarlık ürün sunuyor, mütevazı featuring fiyatlı mal ve cömert indirimler. Onlara, bilinmeyen sitelere giden bağlantılar katıştırılmış. Rastgele açılan reklam asla güvenme. Search.softorama.com arkasında korsanının ile ilgili başka bir güvenlik tehdidi kaydedildi ve üçüncü kişilere satılan kişisel ve mali bilgilerinizi yaşıyor. Sinsi program ayrıntıları geçmişinizden toplayabilir ve çeşitli giriş, toplamak, IP, e-posta ve fiziksel adresi, ülke kökenli, kullanıcı adları ve parolalar gibi.

Bulun ve Search.softorama.com arkasında korsanının kaldırmak zorunda. Sonra güvenli ayarlarınızı geri dönmek edebilecektir. İşte işlemine yardımcı olmak için bir kılavuz aşağı. Seni sinsi programı kaldırdıktan sonra diğer potansiyel tehditlerden denetlemek için virüsten koruma yazılımı PC’NİZLE taramalısınız. Hava korsanı kez güvenlik açıkları sisteminizde açabileceğiniz kayıt defteri girdilerini olun.

Search.softorama.com kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Nasıl yapacağınızı biliyorsanız, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, İleri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Lütfen, tam tarayıcıdan Search.softorama.com kaldırmak için adımları izleyin:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni Başlat.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

başlangıç sekmesine gidin ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala Search.softorama.com–dan senin kaş çıkarmak değilmi? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *