Kaldır Basepush.com (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Son zamanlarda, tarayıcınızda garip herhangi bir değişiklik fark ettiniz mi? Basepush.com Web sitesinde sayfanıza yeni sekme sayfasına ve tercih edilen arama motoru olarak bile alan tutmak mı? Cevap Evet ise, hangi tarihlerde bu arkasındaki nedeni olmayacak. Basepush.com, bilgisayarınızda bir tarayıcı korsanının olduğunda görüntülenen bir Web sitesidir. Bu parazit tarayıcınızın ayarlarını değiştirir, şüpheli eklentileri ve araç çubukları yükler ve ekran birden çok rahatsız edici reklamları ile basar. Böyle promosyonlar açılır pencereleri, metin, afiş ve hatta yanıp sönen uyarıları gibi değişik şekillerde olabilir. Daha fazla reklam ürettiği, Kullanıcı tıkırtı üstünde onları daha iyi şans.

Onun şans bir kar pay-per-click şeması üzerinden yükseltmek, korsanının özel olarak hedeflenmiş içeriği sağlar. Onun kurbanları üzerinde casus ve tarayıcı geçmişi ve arama sonuçları gibi gerekli bilgileri toplamak için onun yetenek sayesinde mümkün olduğunu. Bu yüzden promosyonlar için çok çekici görünür. Ama asla ne tehlikeleri arkalarında yalan olabilir. Bu tür bağlantılar göründüğü kadar güvenli olmayabilir. Bilgisayarınızdaki bir saldırı başlatmak için aramak tehlikeli olabilecek kaynakları yönlendirildi.

Tipik bir kötü amaçlı yazılım olarak, tarayıcı korsanları kitle-dağıtım yöntemleri, mümkün olduğu kadar çok sayıda kullanıcı ulaşmak için kullanın. Ama, aygıtınızı sızmak yönetmek size kalmış. Öyle. Sadece onları bilgisayarınıza erişim verme gücü var. Sadece gel eleştiri için korsanının beklemiyorum kapına, tehlikeli bir parazit olduğunu iddia eden. Bu kılığına ve hileler her türlü onun tuzağına düşmene yapmak için kullanın. Ekleri veya yürütülebilir dosyaları içeren bir spam e-postada, gizlemek veya bir yazılım paketi pusuda olabilir. İlk durumda, olası kötü niyetli yazılımın bulaşmasını önlemek için yapmanız gereken şey bu tür mesajlar açık değil.

Yazılım yükleme durumunda, yalnızca gelişmiş bir yükleme türü için tercih eğer görmek kullanılabilir gizli içerik olabilir bilmek istiyorum. Birçok kullanıcı gibi hızlı bir yükleme seçeneğini belirlerseniz, ek yazılıma sadece gizli kalmayacak ama aynı zamanda otomatik olarak, diğer program ile birlikte-ecek installed. Diğer tarayıcı korsanının dağıtım araçlarının içerir, ancak sahte güncelleştirme isteklerini, sel eğe, şüpheli bağlantıları ve reklamlar, sınırlı değildir vb

en kısa zamanda tarayıcı korsanının işgal etti, aygıtınızda varolan her web tarayıcı etkileyecek. Hiçbir uygulama onun saldırı – güvenli olacaktır Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer, Safari, Microsoft Edge. O apps üstünde senin PC varsa, parazit onlara var emin olabilirsiniz. Tarayıcınızı açtığınızda, ağır saldırıya iğrenç reklamları ile. Zaman geçtikçe, onların miktarı artacaktır. Ve tamamen çalışmayı durana kadar tarayıcı üzerinde hasar daha ağır olacaktır.

İlk belirtiler geri kalmış, yavaş internet, sonunda önde gelen sabit çöküyor ve hatalar için. Ama hepsi bu değil. Bu tehditi yoksaymayı seçerseniz, kişisel bilgilerinizi açığa. Oturum açma kimliği, IP adresleri gibi duyarlı veri, şifreleri, kredi kartı numaraları, vb kolayca diğer üçüncü kişilere bu bilgileri satmak için talep crooks elinde içine düşebilir. En kısa zamanda o bulmak bu can sıkıcı tarayıcı korsanının kaldırmak için tarayıcınızın zarardan kurtarmak ve korumak senin mahremiyet tek yolu bu. Atık hiçbir zaman! Uzun gecikme, daha kötü durumunuza alırsınız.

Basepush.com kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan korsanının kaldırmak için gerçekleştirmeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Basepush.com–dan senin kaş hala kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *