Kaldır “Ads by PublicHotspot” virüs (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Adware

“Ads by PublicHotspot” kaldırmanıza yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu “Ads by PublicHotspot” kaldırma kılavuzu Chrome, Firefox ve Internet Explorer için çalışır.

Kamu Hotspot adlı bir program tökezlemek. Ücretsiz kamu hotspots kolaylıkla bulmanıza yardımcı olur yararlı bir araç olarak tanıtıldı. Şu ki, bu program aslında malware araştırmacılar tarafından adware sınıflandırılır ve hiç de yararlıdır. Bir kötü niyetli amacı ve sizi rahatsız edecek tek sebebi vardır. “Ads by PublicHotspot” bu adware tarafından oluşturulan reklam işaretleyen tipik metin. Ve çok büyük tacizkar reklamlar ve bu haşere tarafından görüntülenen açılır pencereleri miktardır.

“Ads by PublicHotspot” kurban, gözatma geçmişi, alışkanlıkları veya arama sorgularını gibi değerli veri toplamak yapabiliyor. Gibi bilgileri elde etmek alışılmadık ama bunlarla sınırlı olmamak üzere parolaları, IP adresleri, banka hesabı kimlik bilgileri, kredi kartı numaraları, vb değildir. Gelir her tıklama Kullanıcı oluşturmak için yapar ana hedeftir. Bunun gibi bir görev Kullanıcı tıkırtı üstünde, online deneyimlerini hakkında zaten çalıntı özel bilgi sayesinde büyük olasılıkla hedeflenmiş içeriği görüntülemek mümkün olacak gibi çok kolay olmayacağını ispat edecektir.

Adware en çok spam e-posta mesajları, e-posta eklerini ve yazılım paketleri, yürütülebilir dosyaları sahte güncelleştirme istedi, şüpheli bağlantılar ve açılır pencereleri yanı sıra yayılır. İki kez onlar–dan bilinmeyen gönderen e-postaları açmadan önce düşünmek bizim okuyucu tavsiye ediyoruz. Çoğu zaman, insanlar eBay, PayPal, veya Amazon gibi saygılı kaynaklardan gönderilmek üzere iddia ve gerçek ya da değil ise fazla düşünce vermeden tıklatın Kullanıcı yapmak amacı olacak belirli bir başlık yer alacak iletileri alırsınız.

Tanımadığınız bir kişiden gelen bir e-posta alır ve bir ekli başaramamak-e doğru o vardır Eğer, her yerde yanında tıklayarak değil öneririz. Şansı var, kötü amaçlı bir enfeksiyon taşımak. Yazılımı Internet’ten indirmek için ne varsa, yükleme Custom/ Gelişmiş türü için tercih öneririz. Değil düzgün duyurulmuştur gizli herhangi bir ek yazılım ise bu şekilde kolayca göreceksiniz. Daha sık sık–dan değil, bu tür programlar ve uygulamalar gizlenmiş halde zararlı yazılımlar vardır ve bilgisayarınıza zarar vermek sadece aramak.

Kullanıcılar adware’s yeteneklerini hafife alınmamalı. Hiç kuşkunuz olmasın. O zararsız değil. Bir reklam saldırı çok çok sayıda kullanıcıya gibi görünmüyor olabilir iken, onların arkasında gizli bir tehlike vardır. Diğer siber suçlular içine senin bilgisayar sistem izin uzak tek bir tıklama olabilir. Truva atları, solucanlar, kaçırmak, casus yazılım veya hatta ransomware gibi diğer kötü niyetli tehditler gizli kaynakları olup çıkmak reklamlara anormal değildir! Bu yüzden böyle tuzaklarına düşmemek önemlidir.

Güvenliğinizi ve gizliliğinizi tehlikeye attın. Artık adware etkisi daha kötüye gider, bilgisayarınızda kalmak sağlar. Tarayıcı performans ve Internet bağlantınızı alacak göreceksiniz daha yavaş. Bir tarayıcı noktada söz değil sık sık çökmesine ve dondurma, bu kötü amaçlı yazılım tarafından oluşturulan reklam büyük miktarda nedeniyle başlar. En kısa zamanda, bilgisayarınızda kötü amaçlı varlığını algılamak hemen onun kaldırma ile devam etmek istiyorum.

“Ads by PublicHotspot” kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan kalıcı olarak kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Hala “Ads by PublicHotspot”–dan senin kaş kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *