Hesap güvenliği artırmak için Google yüksek sesle bildirmek yeni araçlar

Computer Security News

Dün, Google yeni araçlar ve hesap güvenliği artırılması için koruma mekanizmaları tanıttı. Yeni araçlar da kullanıcıların hesaplarına geçirilmesini kurtarmak için yardımcı olur.

Günümüzde bilgisayar korsanları çok sayıda kullanıcı hesabının Kullanıcı adı ve şifre çalmak uzlaşma. Hesap güvenliği artırılması için böylece, Google yüksek sesle bildirmek yeni araçlar.

Çok sayıda kullanıcı yok aslında nedeniyle etkin iki faktörlü kimlik doğrulamasını, Google oturum açma işlemi sırasında ek bir güvenlik katmanı geliştirmiştir.

Kullanıcılar kendi Kullanıcı adı ve parola oturum açma sayfasında girdiğinde bir risk değerlendirmesi çalışır ve oturum açma sadece şüpheli bir şey yok ise başarılı olur. Yine de, risk değerlendirmesi, Google nedeniyle uygulamasına kullanıcılara önerisinde bulunuyor.

Buna ek olarak, şirket dedi JavaScript çoğu web tarayıcılarında varsayılan olarak etkinleştirilir, ancak, müşterilerinin % 0,1 devre dışı bırakmış. JavaScript devre dışı bırakıldığında, risk değerlendirme tamamlanamıyor ve kimlik doğrulaması başarısız olur.

Geçen yıl hangi Google tanıttı güvenlik Checkup Aracı, kullanıcılar oturum açtığınızda, özelleştirilmiş rehberlik sunarak onların hesap güvenliğini artırır.

Şirket sürekli güvenlik Checkup aracı geliştirme ve Google oyun koruyun gelen önerileri dayalı zararlı mobil uygulamalara karşı koruma eklendi. Şimdi, aracın da lets kullanıcı artık kullanmıyorlar aygıt–dan onların hesabını kaldırın.

Google kullanıcıları bilgilendirir üçüncü taraf web siteleri veya uygulamalar erişim Gmail ve Google rehber verilerinizi verilir, bu da Google hesapları listesine ekler.

Herhangi bir kullanıcı hesabı bir bozulma varsa, Google güvenlik ayarlarını kontrol edin, saldırıya uğramış hesabına bağlı diğer hesapları korumak, ödeme yöntemleri hesabına bağlı olmuştur görmek için finansal faaliyet doğrulamak kullanıcıların işlem adım adım sağlayacaktır kötü muamele ve Gmail ve onlar erişilen kötüye veya bozulmuşsa belirlemek için Google sürücü dosyalarını gözden geçirin.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *