Güvenlik ihlali sonra Facebook Birleşik veri düzenlenmiş olması gerekir

Computer Security News

Cumartesi günü, siyasi araştırma şirket Cambridge Analytica başkanı Trump, bağları ile 50 milyon satın Observer rapor Facebook kullanıcı hesaplarının izinsiz. O zamandan beri Facebook pazar paylarını devam et ve güvenlik ihlali tarihinin en dolaylı veri ihlalleri arasında yerleştirildi.

Cambridge Analytica 2016 seçimleri için kendi özel profilleri oluşturmak için yeterli zaman yoktu, şirket araştırmacı Aleksandr Facebook geliştirmek için Kogan sordu app kullanıcılar bir kişilik testi almak için ödeme.

Ne yazık ki, bir çift bu düzenleme ile ilgili sorunlar vardı. İlki Kogan ticari amaçlar için herhangi bir izin Facebook o toplanan veriler kullanmak yoktu ve ikinci – app kullanıcı profil verilerini kişilik testi için hasat, ancak kullanıcı profil verilerini her test taker’ın arkadaşlarından da elde olduğunu bilgileri dışında.

Ancak, kullanıcılar için ana sorun şu ki Facebook “hasat sözde benzeri görülmemiş verileri” anlatmadan önce iki yıldan fazla bekledi. Bu yüzden, kullanıcılar Cambridge Analytica seçmenlerin etkileyen tekniklerini geliştirmek için kendi profillerini kullandık hiçbir ipucu yok.

Şirket onlar yanlış bir şey yapmadım “veri [the researcher] tarafından Cambridge Analytica Donald Trump 2016 Cumhurbaşkanlığı kampanyası için sağlanan Hizmetler’in bir parçası olarak kullanıldığını” diyerek belirtti. Ancak, görünüp görünmeyeceğini belirtir Trump kampanya yine de veri ihlali seçimlerinde bir avantaj almış üzerine sorular vardır.

Cambridge Analytica şirketi de Facebook kullanıcı profillerini uygun olmayan herhangi bir şekilde kullanımı, ama şimdi bir whistleblower’s eski bir çalışanı üzerine basa basa iddia çelişki yalanladı.

Şu anda, Facebook 2.1bn vardır 1.4bn kime kullanmak Web sitesi her gün etkin kullanıcılar. Bir sosyal ağ platformu, insanlar topluca duygular üzerine vurgu ile herhangi bir medya şirketi her kullanıcı en yüksek çözünürlüklü görüntü Facebook veren pay ile sokulgan, fikirler, fotoğraf ve yaşam olayları sağlar.

Reklamverenler, Facebook için geliştirilen her Pazar ve reklamverenler için verir güç tüm insanların yarısından fazlası hedeflemek onun yetenek fevkaladedir.

Yaklaşık beş yıl önce Facebook algoritmaları ürün ve sadece bir avuç siyasi tercihleri gibi predicting şeyler için kullanılabilir uzmanlar önerilen güvenlik “seviyor”. Ancak, uzmanlar gizlilik etkileri hakkında endişe vardı, çünkü varsayılan Facebook ayarı seviyor kısmen “ortak”.

Tüm analiz defa, Facebook olabilir göz önüne alındığında yasal devlet kanun kapsamında sorunlara neden olabilir bir veri ihlali sorumlu. Massachusetts Adalet Bakanı soruşturma duyurdu ve Cambridge Analytica ABD seçim yasaları ne ABD vatandaşları ne de yeşil kart sahipleri ABD başkanlık seçimleri kampanyası olan insanlar istihdam ederek kırdıysa ücretleri yüz olabilir. İkisi de eylem FTC tarafından tabi tutulabilir.

Her durumda, büyük güvenlik ihlali, Facebook sonra verileri en kısa zamanda kullanıcı gizliliğini sağlamak için düzenlenmiş olmalı kesindir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *