Google yasakları Cryptocurrency araştırma krom uzatma

Computer Security News

Birkaç ilan gün önce Google öyle cryptocurrency incelemesi resmi Chrome Web deposunun uzantılardan yasak.

Kripto-madenciliği Uzantıları kullanıcıların kaynakları onların rızası olmadan kötüye bulduktan sonra şirketin resmi Chrome Web mağaza tüm kötü amaçlı uzantılardan yasaklamaya karar verdi.

Çoğu durumda, bu ciddi bir şekilde azalmış sistem performansını veya artan güç tüketimi neden olabilir ve araştırma amaçlı oluşturulan komut dosyaları faaliyetlerini gerçekleştirmek için önemli bir CPU güç gerektirir.

Araştırma davranış bu tip tarayıcıda cryptojacking denir ve genellikle kullanıcı deneyimi üzerindeki ağır etkisi ile birçok web sitesi tarafından istihdam edilmektedir.

“Son birkaç aydır olmuştur kötü amaçlı uzantıları bu kullanıcının izni olmadan arka planda gizli cryptocurrency araştırma çalışmalarını tamamlamalarını katıştırma ise yüzeyi yararlı işlevsellik sağlamak için görünen bir artış” Uzantıları Platform Ürün Müdürü, James Wagner, açıklar.

Kullanıcılarına mümkün olduğu kadar güvenli tutmak için Google cryptocurrency madenciliği Uzantıları Chrome Web deposunda artık kabul edeceğini duyurdu. Ayrıca, şirketin bu tür uzantılar Haziran, 2018 sonuna kadar onun resmi deposundan kaldırmak planlıyor.

Cryptocurrency benim değil blockchain ile ilgili amaçlar uzantılı Web mağazası aracılığıyla dağıtılmak üzere devam edecektir.

Bir süre önce yayın uzantıları için göndermek için Google izin verilen geliştiriciler Uygulama yalnızca incelemesi için inşa edilmiş ve kullanıcıların tam olarak bu davranışı üzerinde bilgi verilmiştir sürece Kripto-para araştırma için tasarlanmış.

Ne yazık ki, cryptocurrency madenciliği Uzantıları ile sorun onları (% 90) büyük bir bölümü upload-e doğru Krom Web mağaza için sunuldu incelemesi scriptleri özellikli oldu. Onların içeriği nedeniyle uzantıları şirketin ilkeleri ile uyumlu değil ve reddedilen veya resmi deposundan kaldırıldı.

“Uzantıları platform bizim geliştirici topluluk yardım etmek kullanıcı uzantıları canlı bir kataloğu oluşturmanın etkin güçlü yetenekleri Chrome deneyiminizden sağlar. Ne yazık ki, bu aynı yetenekleri platform kullanıcılar, pahasına kötüye çalışan kötü amaçlı yazılım geliştiricinin ilk tercihi “ James Wagner devletler.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *