Google olabilir parça kullanıcılar bile ne zaman onların konum geçmişi’ni devre dışı

Computer Security News

Associated Press onların “konum geçmişi” devre dışında olsa bile Android ve iPhone bir sayı Google hizmetleri kullanıcıların konum verileri tutmak bildirdi.

Google uygulamaları Gizlilik ayarlarından “konum geçmişi” kullanıcılar devre dışı bıraktıktan sonra onlar kendi konum verileri depolamasını Google önlemek.

Ancak, tamamen farklı bir durum. AP uzmanlar bile kullanıcıların konum geçmişi’ni devre dışı bırakıldığında, Google bazı uygulamaları otomatik olarak “zaman damgalı konum verileri” herhangi bir izinsiz deposu bulundu.

Google’ın Birleşik Destek sayfası konu :

“Size konum geçmişi’ni istediğiniz zaman açabilirsiniz. Konum geçmişi ile gittiğin yerlerde artık depolanmaz.”

Bu doğru değil. Hatta konum geçmişi ile duraklatıldığında, bazı Google apps otomatik olarak sormadan zaman damgalı konum verileri depolamak. (Zahmetli olsa da, onu silineceği, mümkündür.)” AP yazı Birleşik.

“Örneğin, ne zaman sen sadece kendi haritalar app. otomatik günlük hava açık nerede olduğunu bir anlık görüntüsünü Android güncellemeleri Google mağazaları telefonları belirlemekte kabaca nerede olduğunu.”

“Ve”çikolatalı kurabiye”veya”bilim kits, çocuk”gibi konumla ilgisi yok bazı aramalar hassas Enlem ve Boylam kesin olarak belirlemek — doğru metrekare için — ve Google hesabınıza kaydedin.”

Associated Press ‘Konum araştırmacının güneş Acar hareketlerinin bir harita oluşturmak için devre dışı geçmişi ile’ bir Android smartphone konum verileri kullanmıştır.

Harita üzerinde çizilen veri kayıtları Dr Acar’ın tren gidip New York’a iki gezileri içeren ve yüksek hat park, Chelsea Market, Hell’s mutfak, Central Park ve Harlem için diğer işaretleri harita yanı sıra Acar’ın ev adresi ziyaret.

“Google çalışan cihazların bazı iki milyar kullanıcılar’ın Android işletim yazılım ve yüz-in milyon-in dünya çapında iPhone Kullanıcı kim Google itimat haritalar veya arama için gizlilik sorunu etkiler.” AP diyor.

Google AP’ın çalışma aşağıdaki deyimi ile yanıtladı:

“o Google Mayıs birkaç farklı yolu vardır konum geçmişi, Web ve uygulama etkinlik, dahil olmak üzere insanların deneyimini geliştirmek için konum kullanın ve aygıt düzeyi ile Konum Servisleri. Böylece insanlar, onları açıp kapatabilir ve herhangi bir zamanda kendi geçmişlerini silmek biz açık açıklamaları bu araçlar ve sağlam denetimler verilmektedir.”

Kullanıcılar “Web ve App ayarı, ancak, Google faaliyet” çevirerek konumlarını toplama Google durdurmak konum işaretçileri depolama tutmak.

Her durumda, kullanıcılar ne yapmalıyım web tarayıcılarının sonra myactivity gitmek olduğunu. google .com, “Faaliyet denetimleri” seçin ve “Web & App etkinlik” ve “Konum geçmişi” özellikleri devre dışı bırakın”.

Android cihazlar için:
“Güvenlik ve konum” seçeneğine gidin, “Gizlilik”, seçin “Yer” e dokunun ve kapalı geçiş yapmak.

İOS cihazları için:
Google haritalar kullanıcılar ayarları → gizlilik Konum Hizmetleri’ne erişmek ve onların ‘İken kullanarak’ uygulama ayarı değiştirme.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *