Facebook yıl için Android kullanıcıları arama ve SMS veri toplanan

Computer Security News

Kısa bir süre ile Cambridge Analytica skandalından sonra Facebook yine baskı altında var. Bu sosyal ağ Android kullanıcıları arama ve SMS veri açıkça yasak Eğer toplanan netleşti.

Son Facebook Cambridge Analytica ile sosyal ağların güç ve siyasi faaliyetleri için Klima kötüye olasılığı hakkında tartışma gündeme.

Sosyal ağlar bilgi önemli bir miktarda olması nedeniyle aslında bu, onlar sadece kullanıcılar aynı zamanda seçimlerini etkilemeye profil olamaz. Böylece, bu platformlar-ebilmek var olmak tehlikeli.

Böyle örnek Facebook Android kullanıcıları hakkında en son haber bu. Bunların çoğu muhtemelen Facebook Messenger app Android cihazlarının yükledikten sonra orada büyük şansı sosyal ağ (her çağrı, süresi ve ilgili kişinin adı için başlangıç saati), meta veriler toplamak olmuştur hiçbir ipucu var kişiler, SMS veri ama değil metin ve arama geçmişi veri en az geçen seneye kadar gibi.

Facebook Messenger uygulamasını yalnızca telefonun adres defterinde kaydedilen sayılar ile ilgili telefon görüşmesi verileri günlüğe. Bu tam olarak hangi Facebook toplama veri türüdür.

Yukarıda belirtilen farkında olmak, birkaç ay önce İtalyan uzman Simone Margaritelli orta davetkar kullanıcıların Facebook ve Whatsapp Android cihazlarının kaldırmak için bir blog yazısı yazdı.

Programcı Dylan McKay günlükleri aramaları ve SMS mesajları, Facebook (ZIP dosyası olarak) indirilen bir arşiv dahil olmak üzere bazı veriler buldum.

University of Houston yaratıcı yazma programı, Mat Johnson, profesörü de aynı rahatsız edici bir keşif yaptı.

Cambridge Analytica sorun kullanıcılar Facebook tarafından yapılan veri toplama ile ilgili başka bir bakış açısı verdi ve gerçek yolu bunun için kullanıyorlar.

Bir Facebook sözcüsü platform kullanıcı deneyimini geliştirmek için bu verileri toplar açıkladı.

“Facebook açıkça iznini, Messenger ve Facebook Lite kullanıcılardan”birbirini bulabilmesini arkadaşlar yardım etmeye “SMS ve arama verilere erişmek için genel olarak 2016 yılında”opt-in”SMS hizmetleri için ele yolu üzerinde utanç sonra başladı. Bu mesajı SMS ve arama veri, istinat hakkında hiçbir şey mezkur ama yerine bir “OK” tuşuna onaylamak için sunulan “tüm SMS mesajları tek bir yerde tutarak.” ”

Bir resmi blog yazısıolarak, Facebook gizlice, herhangi bir arama veri toplamak için sosyal ağ hiç veri ticari ve kullanıcılar platforma karşıya veri toplam kontrol bulunmaktadır işaret reddedildi.

“Kaydolun zaman Messenger veya Facebook Lite için Android, ya da kütük üstünde Android aygıt Messenger’da size sürekli kişilerinizi yanı sıra arama ve metin geçmişinizi yüklemek için seçenek verilir. “ Facebook blog post Birleşik.

“Messenger için sen ya çevirmek o üstünde, ‘Daha fazla bilgi’ veya ‘Şimdilik’ ı seçin. Facebook Lite üzerinde açmak veya ‘atlamak’ seçeneklerdir. Bu özelliği etkinleştirmek seçerseniz, biz sürekli olarak bilgilerinizi Download aracıkullanarak herhangi bir zamanda-ebilmek var olmak downloaded bu bilgileri günlüğe kaydetmek başlayacağız.”

Tüm kullanıcılar Facebook Settings→Download için a kopya-in senin Facebook data→Start My arşiv olacak Facebook tarafından toplanan verileri kontrol edebilirsiniz.

Facebook kişilerine onun sunucuya yüklemeyi durdurmak için Android kullanıcıları Messenger uygulamasını yükleme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu şekilde, tüm önceden yüklenen kişiler silinir.

IOS kullanıcılar bu sorundan etkilenmez.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *