Donald Trump Federal ajanslar Kaspersky ürünleri kullanarak yasakları

Computer Security News

Dün, ABD Başkanı Donald Trump Kaspersky Lab ürünleri ve federal ajanlar Services’da kullanımı yasakları bir bill imzaladı.

FY2018 ulusal savunma yetki Yasası (hr 2810) Savunma Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı programları üzerinde duruldu. Bu işe alma ve saklama ikramiye için silahlı kuvvetler yetkilendirir ve ulusal güvenlik ve dış ilişkiler programları için değişiklikleri yapar.

Bölüm 1634 tasarısının Kaspersky Lab ürün ve hizmetlerin yasaklar. Yasağı 1 Ekim tarihinde yürürlüğe gelecek yıl devam edecek.

“Hiçbir bölüm, ajansı, organizasyon veya diğer öğe Federal hükümetin, doğrudan veya bir çalışma ile veya başka bir bölümü, ajansı, organizasyon veya Federal hükümetin, herhangi bir donanım, yazılım, öğe adına kullanabilir veya Hizmetleri geliştirilen veya tamamen veya kısmen (1) Kaspersky Lab tarafından sağlanan (veya herhangi bir halef varlık); (2) herhangi bir varlık denetler, tarafından kontrol edilen veya Kaspersky Lab; ile ortak kontrol altında. veya (3) hangi Kaspersky Lab olan çoğunluk mülkiyet, herhangi bir varlık “ bill Birleşik.

Kaspersky karşı kampanya Senatör Jeanne Shaheen tarafından söyleyen, önderliğinde “Kaspersky karşı durumda iyi belgelenmiş ve derinden ilgili. Bu yasa gecikmiş olduğunu, ve aciliyet hükümeti sistemlerinden bu tehdidi ortadan kaldırmak için Senato Silahlı Hizmetler Komitesi üzerinde iki partili iş arkadaşlarımın takdir ediyorum.”

Bir süre önce Senatör Shaheen Kaspersky Lab hakkında bilgi gizliliği “Moskova merkezli yazılım şirket ABD’nin Ulusal güvenlik için pozlar ciddi tehdit konusunda kamu bilincini artırmak için” olmak isteyen Trump yönetimi için bir mektup gönderdi

Eylül ayında ABD bölümü, iç güvenlik (DHS) Kaspersky ürünleri kullanmayı durdurmak için federal ajanlar emretti ve dün tasarı bu emri güçlendirilmiştir. Yine de, hükümet zalimler herhangi bir kanıtı sağlanan değildir ve Senatör Shaheen beyanları anonim yetkilileri gerekçe çoğunlukla Basında çıkan haberlere üzerinde temel dışarı çıkarmak.

Kaspersky içeren son bir medya raporu Rus ajanları bir NSA müteahhidin bilgisayardan hassas dosyaları çalmak için şirketin ürünleri istismar belirtti. Yüklenici kullanılıyorsa ve Kaspersky Lab onun yorum-in hikaye paylaştı.

Aynı zamanda, İngiltere’nin ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) da devlet kurumları tarafından Kaspersky ürün kullanımı ile ilgili bir uyarı yayınladı. Ban daha az olması rağmen ABD, daha açık benzer bir etki bekleniyor.

Kaspersky Lab birçok kez suçlamaları reddetti ve ortakları kaynak koduna erişim sağlayarak ve şirket’in ürünlerinde bulunan güvenlik açıkları için önemli ölçüde daha büyük hata ikramiyeleri ödeme içeren bir şeffaflık girişimi duyurdu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *