Cscc.dat (kötü tavşan Ransomware) kaldırmak | Güncelleme

Ransomware

Cscc.dat (kötü tavşan Ransomware) kaldırmanıza yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Cscc.dat (kötü tavşan Ransomware) kaldırma kılavuzu tüm Windows sürümleri için çalışır.

Cscc.dat kötü tavşan ransomware için ilişkili kötü amaçlı bir dosyadır. Kazanmak-soyunma 24 Ekim Kaspersky Labs araştırmacılar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Daha sonra bu gizli program geliştiriciler ABD National Security Agency (NSA) için bağlantılı bir yararlanma kaldıraç keşfedildi. EternalRomance bilinen güvenlik açığı, Microsoft tarafından Mart ayında ilk bildirildi. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi hacker grubu gölge Komisyoncuları tarafından Nisan ayında açıklanması. Kaspersky Labs araştırmacı COSTIN Raiu göre kötü tavşan ransomware beri saldırmaya bekliyor olmuştu en azından Temmuz. Saldırı şimdi bir gerçekliktir.

Kazanmak-soyunma sahte güncelleştirmek yolu ile Adobe Flash Player için dağıtılır. Sahte isteklerini kolayca iki neden için gerçek olarak geçirebilirsiniz. İlk olarak, bu kitle iletişim araçları oyuncu sık sık güncellemeleri serbest bırakmak için bilinir. Ayrıca, hackerlar meşru web siteleri üzerinden gosterir. Hangi belirli bir eylemi ihtiyaç duyduğunuz tüm iletilerinin güvenilirliğini emin olmanız gerekir. Onlar bir tuzak olabilir. Dolandırıcılık sanatçı sürekli yeni kullanıcıları için uğraşmakla. Güncelleştirmeye kabul etsem bile, hala kendini kurtarman için bir şans olduğunu. Kötü tavşan ransomware yükü install_flash_player.exe başlıklı bir kurulum dosyası içinde depolanır. Virüs, el ile makine erişim kazanmak için yürütmek gerekir.

Bir hedef bilgisayara girdikten sonra kötü tavşan ransomware ağ içindeki yaymak için sunucu ileti bloğu (SMB) protokolünü kullanır. Bir sonraki adım bir çift dosyaları, söz konusu cscc.dat ve dispci.exe oluşturmaktır. Onlar uğursuz programın ana önyükleme kaydı (MBR) değiştirmek ve şifreleme tamamlandıktan sonra sistemi yeniden etkinleştirin. Dosyaları şifrelemek için virüs bir arada AES-256-CBC dağıtır ve RSA 2048 şifreleri. Araştırma bu 113 dosya türlerini hedefler koymuştur. Bu metin belgeleri, veritabanları, arşiv, grafik, videolar, müzikler, günlükleri, scriptler ve diğerleri kapsar. Kötü tavşan ransomware tüm virüslü dosyaların adlarını .verilerini soneki ekler. Son işlem sistemi yeniden etmektir.

Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, manzara sonuçları göstermektedir. Kötü tavşan ransomware kurban sorunun nedeninin bulacaksınız emin olur. Bu bir fidye notu Readme.txt başlıklı masaüstüne yerleştirir. İleti dosyalarına şifrelenmiş olan ve bunları yapmak için gerekli olduklarını söyler kullanıcıları bilgilendirir. Nota göre dosyaları kurtaramazsınız, kendi, ama onları bir ödeme göndererek geri olabilir. Kişisel kurulum anahtarı ve ziyaret etmeliyim bir Web sitesi için bir bağlantı bulacaksınız. Web sitesine erişmek için Tor tarayıcı indirmek gerekir anlamına gelir Tor ağı üzerinde barındırılır.

Alan’ın ne kadar kurban ödemek için gerekli ve nasıl hareketi tamamlamak için ortaya koymaktadır. Kötü tavşan ransomware geliştiriciler fidye 0,05 Bitcoins belirledik. Bu yaklaşık 300 $ USD için dönüştürür. Bu miktar ödeme bir son tarih vardır. Iskalarsan, fidyeyi artacaktır. Kötü tavşan ransomware sadece kısa bir süre için yaklaşık edilmiş olduğundan, bu henüz olmak ne kadar fidye artırır ve ne kadar son tarih olduğunu bildirdi. Kazanmak-soyunma hakkında ne biliyoruz dağıtım yelpazesini genişletme var. İlk bildirimlerle Ukrayna ve Rusya vardı. Virüs bilgisayar sistemleri Kiev metro istasyonu, Odessa Airport ve birkaç Rus medya nüfuz. Daha sonra Bulgaristan, Polonya, Türkiye ve Japonya için yayıldı.

Kötü tavşan ransomware yaratıcıları yakalandığını önlemek için gerekli önlemleri almış. Daha önce belirtildiği gibi ödeme Web sitesi Tor ağda barındırılır. Bu ağ web sörf anonim insanların sağlamak için oluşturuldu. Böylece, hackerlar coğrafi koordinatlarını gizli tutulur. Bitcoin cryptocurrency online işlemler sorunsuz hale getirir. Siber suçluların banka hesabına nakit akışı izlemek imkansız. Onlar senin eğe bir kez fidyeyi ödeyecek ama hiçbir garantisi herhangi bir biçimde geri gelir söz. Ransomware saldırı durumunda veri kaybını önlemek için ne yapabilirim dosyalarınızın yedeklerini depolamaktır.

Cscc.dat (kötü tavşan Ransomware) kaldırma

Yöntem 1: ShadowExplorer kullanarak şifrelenmiş dosyalarınızı geri
Genellikle, bilgisayarınızda depolanmış olan tüm gölge kopyaları, Cscc.dat (kötü tavşan Ransomware) siler. Neyse ki, ransomware her zaman gölge kopyaları sil mümkün değildir. Bu yüzden senin ilk denemek belgili tanımlık orijinal eğe–dan saye bol geri yükleme.

 1. ShadowExplorer download–dan bu bağlantı: http://www.shadowexplorer.com/downloads.html.
 2. ShadowExplorer yüklemek
 3. ShadowExplorer ve seçme C: götürmek sol panelde açınshadowexplorer
 4. Adlı Tarihi alanından en az bir ay önce tarih seçin
 5. Şifrelenmiş dosyalarla klasöre gidin
 6. Şifreli dosya üzerinde sağ tıklayın
 7. Verme“‘i seçin ve özgün dosya için bir hedef belirleyin

Yöntem 2: sistem geri yükleme kullanarak şifrelenmiş dosyalarınızı geri

 1. Git Başlattüm programlar > aksesuarlar -> Sistem Araçları -> sistem geri yükleme ->
 2. İleri” düğmesini tıklatınsystem restore
 3. En az bir ay önce bir geri yükleme noktası seçin
 4. İleri” düğmesini tıklatın
 5. Disk C: (varsayılan olarak seçili olmalıdır) seçin
 6. İleri” düğmesini tıklatın. Birkaç dakika bekleyin ve geri yükleme işlemi yapılmalıdır.

Yöntem 3: dosya kurtarma yazılımı kullanarak dosyalarınızı geri
Hiçbiri-in belgili tanımlık yukarıda yöntem inşaat, dosya kurtarma yazılımı kullanarak şifrelenmiş dosyaları kurtarmak denemelisiniz. Cscc.dat (kötü tavşan Ransomware) ilk özgün dosyanın bir kopyasını oluşturur sonra şifreler ve orijinal bir siler beri orijinal, dosya kurtarma yazılımı kullanarak başarılı bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. Burada birkaç ücretsiz dosya kurtarma yazılımı programlar şunlardır:

 1. Recuva
 2. Puran dosya kurtarma
 3. Disk matkap
 4. Glary Undelete

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *