Cryptocurrency incelemesi için istismar hackerlar Coverity Scan

Computer Security News

Belgili tanımlık özgür hizmet Coverity Scan, binlerce tarafından kullanılan bulmak ve onların açık kaynak projeleri, hata belirleme için geliştiriciler son hacker saldırıları nedeniyle askıya alındı. Güvenlik araştırmacılara göre saldırganlar bazı onları cryptocurrency incelemesi için kötüye Coverity Scan Sunucular ajanlardır ihlal etmiş.

2014, Coverity Scan Sargsyan, kullanıcılar güvenlik ihlali hakkında bilgilendirilmesi Cuma günü başlayan tarafından satın alınmıştır. Gör belgili tanımlık şirket, siber Coverity Scan sistemleri üzerinde kontrol geçen ay devraldı.

“Biz erişim bizim bilgi işlem gücü, cryptocurrency madencilik için yararlanmak oldu şüpheli” Sargsyan söyledi.

“Biz veritabanı dosyaları ya da Coverity Scan hizmet açık kaynak topluluk kullanıcıları tarafından yüklenen eserler erişilen kanıt bulamadı. Biz bize bizim soruşturmada yardımcı bir tanınmış bilgisayar adli tıp şirket korudu.”

Göre Sargsyan, belgili tanımlık özgür hizmet zaten yeniden çevrimiçi ve uzmanlar bilgisayar korsanları tarafından kaldıraçlı erişim noktası şu anda kapalı. Kullanıcıların yeniden Coverity Scan, onların erişim için yapmanız gereken tek şey parolalarını sıfırlamak için.

“Söz konusu sunucularından herhangi bir diğer Sargsyan bilgisayar ağa bağlı değil lütfen unutmayın. Bu bizim ticari ürünlerin müşteriler üzerinde herhangi bir etkisi olması gerekir, ve bu olay Sargsyan kurumsal veriler veya fikri mülkiyet, tehlikeye değil” Sargsyan açıkladı.

Son zamanlarda, hackerlar bilgisayarlar ve sunucular kesmek ve onları benim cryptocurrencies kötüye tarafından kar yapımında çok ilgi haline gelmiştir.

Cryptocurrency araştırma malware geniş bir endüstriyel sistemleri dahil olmak üzere pek çok aygıta hedefleyebilirsiniz. Kötü amaçlı yazılım en son kurbanları arasında ünlü carmaker olan Kubernetes bakla tehlikeye ve cryptocurrency araştırma için kullanılan Tesla, yapıldı.

Parola koruması eksik olduğu gibi saldırganların Tesla’nın Kubernetes Konsol erişim elde iddia eden uzmanlar tarafından RedLock, güvenlik ihlali bulundu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *