Cll.press virüs kaldırma (Chrome/Edge/Firefox) | Güncelleme

Browser hijackers

Tarayıcı korsanları çok tehlikeli ve can sıkıcı parazitler. Bir kez onlar gizlice, bilgisayarınızda yönetmek, her tarayıcı var ve onları enfekte hedefleyecektir. Bu haşere uygun gördüğü herhangi bir ayarı değiştirmek için hem de bilginiz ve izniniz olmadan tarayıcınızda uzantıları, ekleri, araç çubukları ve diğer şüpheli uygulamalar yüklemek için gücü var.

En kısa zamanda korsanının tarayıcınızın kendi evinde çağırır, gerçek kabus başlayacak. Ana sayfa, yeni sayfalar ve arama sağlayıcı ile özel bir yerini. Bu özel durumda, sürekli görüntülenecek olan Cll.press sayfasıdır. Ayrıca tarayıcınızın açtığınız andan itibaren senin perde-ecek örtmek reklamlar oluşturur.

Açılır pencereler, afiş, -metin reklam ve yanıp sönen uyarı iletileri-promosyonlar her türlü ziyaret ettiğiniz her sayfanın sel olacaktır. Onların amacı? Eğer kullanıcı tıkırtı üstünde onları içine çekmek için. Basit, gerçekten. Sen tıkırtı-parazit ödenmiş olur. Ama bir dakika, hepsi bu değil. Ama biliyor musun, tehlikeli bir parazit sizin bilginiz olmadan aygıtınızda yüklü sonraki şey görünüşte güvenilir bir reklam tıklayarak düşünebilirsiniz. O-ecek almak senin PC içine sızmak kötü amaçlı yazılım için sadece tek bir tıklama. Bu yüzden iki kez bir şey üzerinde tıklatmadan önce çalışkan ve düşünmek gerekiyor.

Parlak tarafında, tarayıcı korsanları virüs gelişmiş değil. Onlar senin bilgisayar, kendi cant kesmek. Demek ki, sadece sen onları işgal için izin verebilir. Hava korsanı çok sinsi. Onlar yazılım paketleri aracılığıyla bilgisayar gizlice. Hadi ayrıntılı. Genellikle, kullanıcıların bilgisayarlarında yazılım yüklediğinizde, hızlı bir kurulum için gözle ilgili bir hata yapıyorlar. Bu might seni bir süre ama aynı zamanda bir sürü sorun alacak.

Geliştiriciler malware diğer programları ve uygulamaları ile birlikte paket olduğu bilinmektedir. Ancak, bu içeriğin, Hızlı Mod Kurulum Sihirbazı’nda seçtiğiniz gizlenir. Bu eylem kaçınılmaz olarak otomatik kurulumu, onun varlığını şüphelenen bile sensiz yol açar. Her isteğe bağlı yükleme görebilir ve ne tam olarak bilgisayarınıza erişim alır üzerinde denetim sahibi olmak istiyorsanız, bir özel veya Gelişmiş yükleme seçme öneririz. Tarayıcı korsanının virüslü bağlantıları ve reklamlar, gölgeli tarayıcı uzantıları, bozuk sel, sahte güncellemeleri ve spam e-postalar yaymak için de bilinir.

Tarayıcı korsanları tarayıcı üzerinde tam denetime alma yeteneğine. Bu Gizlilik artık yok anlamına gelir. Çevrimiçi yaptığınız her şey izlenecektir. Hırsızlar-ecek var olmak casusluk ve hatta gibi değerli bilgiler üzerinde ellerini almak mümkün, ama bunlarla sınırlı olmamak üzere parolaları, IP adresleri, oturum açma kimliği, banka hesapları, kredi kartı numaraları, vb. Pek çok üçüncü taraflar bu tür veri için iyi para verirler ve hackerlar geçmek için yararlı bu fırsat izin vermeyeceğim.

Artık parazit sonuçları daha kötüye gider katılımsız, bilgisayarınızda kalır. Tarayıcınız aynı zamanda, hatanın bedelini öder. Ağır reklam görüntülemek için yapılan sonunda, o düzgün çalışması mümkün olmayan noktasına aşırı. Bu yüzden size geri kalmış, tarayıcı çöküyor yaşamaya başlamak ve hatta internet hızı yavaş. Çok geç olmadan bu tehlikeli tarayıcı korsanının bilgisayarınızdan kaldırırsanız güvenli ve özel bir online deneyim için verilecek ve web tarayıcınızın kontrolünü yeniden kazanmak için tek yolu bu!

Cll.press virüs kaldırma

STEP-1Gerçek kaldırma işlemini başlatmadan önce güvenli modda yeniden başlatmagerekir. Bu görevi hakkında bilginiz varsa, aşağıdaki yönergeleri atla ve Adım 2‘ ye geçin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte güvenli modda yeniden başlatmak:

Windows 98, XP, Millenium ve 7 için:
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk bilgi ekranını görüntülendiğinde, F8 tuşuna art arda basarak başlatın. Sonra güvenli mod ağ ile seçenekler arasından seçin.
Safe Mode with Networking
için Windows 8/ 8.1
tıkırtı başlamak düğme, ileri’yi tıklatın Denetim Masası-> sistem ve güvenlik — > Yönetimsel Araçlar — > sistem yapılandırması.
Windows 8 Safe Mode with Network
güvenli önyükleme seçeneğini işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ne zaman yanlamasına Başlat’ı tıklatın.
Windows için 10
Başlat menüsünü açın ve’ı tıklatın veya güç düğmesine dokunun.
win10 safemode 1
ÜSTKRKT tuşunu basılı tutarak tıklatın veya dokunun üzerinde yeniden.
win10 safemode 2

STEP-2Tarayıcıdan korsanının kaldırmak için gerçekleştirmeniz gereken adımlar şunlardır:

Kaldırmak Mozilla Firefox:

Açın Firefox, sağ üst köşede , Eklentiler’itıklatın, vurmak en yakın uzantıları .
firefox extensions
görünüm için şüpheli ya da bilinmeyen uzantıları, tüm bunları kaldırın.

Kaldırmak krom:

Açık Krom, krom menüsü simgesini sağ üst köşedeki tıklatın — >Diğer araçlar — > uzantıları. Orada, kötü amaçlı yazılım tespit ve krom çöp-simgesi (kaldırmak) seçin.
chrome extensions

–dan kaldırmak Internet Explorer:
açık IE, o zaman tıkırtı IE dişli simgesini sağ üst köşedeki — > Eklentileri Yönet.
ie gear
bulmak kötü amaçlı eklenti. Sakatlar basarak kaldırın.

STEP-3

Doğru tıkırtı üstünde belgili tanımlık browsers kısa, sonra Özellikler‘ i tıklatın. Her şey sonra .exe hedef kutusunda Kaldır”.

ff shortcut

STEP-4

Denetim Masası Kazanmak anahtar ve R birlikte tutarak açın. Appwiz.cpl alanına yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

appwiz

burada, bul herhangi bir program yüklemek ve kaldırmak için bir niyeti vardı.

STEP-5

koşmak vazife müdür üstünde belgili tanımlık görev çubuğunu sağ tıklatıp seçerek Görev Yöneticisi’ni başlatın.

task manager

dosya adlarını ve açıklamalarını koşma oluşum dikkatle bak. Şüpheli birini bulursanız, adını için Google’da arama veya doğrudan tanımlamak için bana ulaşın. Bir malware oluşum bulursanız, tıkırtı üstünde o ve son göreviniseçin.

STEP-6

Kazanmak anahtar ve R bir arada tutan tarafından açık MS Config. Msconfig yazın ve Enter tuşuna basın.

msconfig

gitgidmek başlamak etiket ve Uncheck “Bilinmeyen” olarak üretici olan girişleri.

Cll.press virüs–dan senin kaş hala kaldıramazsınız? Gerçekleştirdiğiniz aşağıda, hangi adımları açıklayan bir yorum lütfen. Hemen cevap verecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *