Bilgisayarlar Ransomware enfeksiyon nedeniyle tekrar CDOT kapatır

Computer Security News

Colorado Ulaştırma Bakanlığı ajansı 2000 bilgisayarlar ransomware enfeksiyon nedeniyle kapatır.

SamSam ransomware bilgisayarlar CDOT, iki hafta içinde ikinci kez vurdu. Ne yazık ki, ikinci saldırı ajansı hala onun sistem ilk kurtarma çarptı oldu.

İlk dalga enfeksiyonların araştırdıktan sonra uzmanlar bulaşmış sistemleri Windows işletim sistemi ve McAfee Anti-virüs yazılımı çalışan olduğunu ortaya koydu.

“Ransomware krizi, devlet bilgi teknolojisi yetkilileri içine sekiz gün daha kötü amaçlı ulaşım bilgisayar sistemlerinin Perşembe Colorado departmanı faaliyete algıladı.” Web sitesi 9news.com Birleşik yayında.

“Valilik bilgi teknolojisi için bir sözcüsü bu bilgisayarlar son vurmak aynı ransomware bir varyasyon diyor hafta, ne zaman suçluların yazılımı özgür karşılığında bir Bitcoin ödeme talep.”

Samsam ransomware varyasyonu için ikinci kez CDOT çarptığında araştırmacılara göre ilk malware saldırılarına tarafından enfekte bilgisayar yaklaşık % 20’si geri. Şimdi bir kez daha bulaşmış sistemleri felç.

“SamSam ransomware türevi sadece sürekli değişiyor. Biz-si olmak içinde yer araçlar işe yaramadı. Bu araçlarımızı öncesinde var.” Brandi Simmons, devlet için bir sözcüsü Office bilgi teknolojisi, Denver Post devletler ‘s.

Ransomware saldırı kendi bilgisayar ve kalem ve kağıt kullanarak giriş verileri kullanarak durdurmak için CDOT çalışanları zorla.

CDOT sözcüsü Amy Ford söyledi ransomware saldırı etkilemez mi herhangi bir inşaat projeleri, işaretler, değişken mesaj panoları veya “kritik trafik işlemleri”.

Colorado Ulusal Muhafız ve FBI’ın normal işlemleri geri yüklemek için çalışıyoruz.

“Çalışanların sorunun kaynağını bulana bilgisayarlarını kapatmak için sipariş edilmiş. İnternetten şu an için ağ bağlantısı kesildi, ve birçok çalışanı bir kalem ve kağıt sistemde çalışıyor.” Web sitesi okur.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *