Bad Rabbit Ransomware kaldırmak | Güncelleme

Ransomware
Remove Bad Rabbit Ransomware

Bad Rabbit Ransomware kaldırmak yardımcı olmak için bu makale yazdı. Bu Bad Rabbit Ransomware kaldırma kılavuzu tüm Windows sürümleri için çalışır.

Bad Rabbit ransomware–dan onun büyük ölçekli saldırılarla son diğer kazanmak dolap durdu vardır. Virüs sahne 24 Ekim geldi ama araştırmacılar–dan Kaspersky Labs rapor piyasaya sunulduğundan beri planları olmuştu en azından Temmuz. Ukrayna ve Rusya’da, Bad Rabbit ransomware ilk hedefleme bilgisayarlar Kiev metro, Odessa Havalimanı ve çeşitli Rus medya sistemleri içine kırdı. O zamandan beri Bulgaristan, Türkiye, Japonya ve Polonya için yayıldı ve onun tasfiye devam ediyor. Kazanmak-soyunma geliştiricileri bazı işlemlerle tahtlar oyun serisi başvuran esprili adlarıyla başlıklı. Eski okul kötü adamlar gibi bugünün siber suçlular onlar komik olduğunu düşünüyorum ister.

Teknik Özellikleri, Bad Rabbit ransomware açısından belirli bir enfeksiyon desen izler. Hain program sahte Adobe Flash Player güncelleştirmek yolu ile dağıtılır. Bu belirli program sık sık güncelleştirmeleri sağlar gibi bir akıllı düzeni bu. Artık, bir sürü insan sık sık güncellemeleri almak için kullanılan kazanılmış ve onları çok fazla düşünce vermeden kabul. Dahası, hackerlar onları meşru web siteleri aracılığıyla arabuluculuk. Etki alanı sahipleri güvenliği öncelik gibi bu kolay değil. Nüfuz için kendi web sitesi izin kötü itibarlarını üzerinde izi. Bu Bad Rabbit ransomware arkasındaki insanlar geniş alanında bilgili sahip göstermek için gider. Bir güncelleştirme aldığınızda, güvenilirliğini onaylamak için bir sağlık kontrolü yap. Söz konusu program güncelleme çalışan uyarı işlemi olup olmadığını görmek için Görev Yöneticisi’ni açın.

Bad Rabbit ransomware yükü install_flash_player.exe adlý bir dosyada depolanır. Sırayla etkinleştirilmesini kazanmak soyunma, kullanıcının Kurulum Sihirbazı’nı çalıştırmak vardır. Bunu yaparken içine hokkabazlık Eğer kötü niyetli programın çalışma başlatmak için yeşil ışık verilecektir. Bad Rabbit ransomware şifreleme iki şifreleri, AES-256-CBC ve RSA 2048 kombinasyonu ile gerçekleştirir. Her kilitli nesnenin kendi adına eklenen .verilerini dosya uzantısına sahiptir. Kazanmak-dolap dosyaları şifreleme bittikten sonra masaüstünde Readme.txt başlıklı bir fidye notu bırakır. Bad Rabbit ransomware gündemindeki son operasyon sonra bilgisayar yeniden ana önyükleme kaydı (MBR) değiştirmektir. Senin makine yeniden başlatıldığında, sen-ecek bulmak senin eğe ulaşılmaz ve bir mesaj ne olduğunu söylemen için bekliyor olacak.

Remove Bad Rabbit Ransomware
The Bad Rabbit Ransomware

Fidye notu kurban onun dosyaları şifreli ve o onları kendi başına geri yükleyemezsiniz söylemek durumları açıklar. Ayrıca onu güvenli bir şekilde geri yüklemek mümkündür sağlar. Başka bir deyişle, siber suçlular kişi işbirliği öneriyoruz. Readme.txt dosyasında kişisel kurulum anahtarı ve Tor sitenize bir bağlantı bulacaksınız. Erişmek için Tor tarayıcı indirmek gerekir. Site ödeme ayrıntılarını içerir. Bu fidye 0,05 Bitcoins listeler. Bu yaklaşık 300 $ USD için dönüştürür. Ancak, fiyat zamanında ödeme yapmazsanız, artacaktır. Ödeme ve artış miktarını tamamlamak için zaman dilimi henüz bildirilecek.

Tor Web sitesi olarak, devam etmek için kişisel anahtarınızı veya atanan Bitcoin adresinizi girmek için olduğu bir alan vardır. Alan’ın coğrafi koordinatları siber suçluların gizler. Bitcoin cryptocurrency transfer para güvenli hale getirmek için katkıda bulunur. Bu dijital döviz ticareti için platformlar izleme, hatta onlara kendi halkının tarafından izin vermez. Fidyeyi ödeyecek, dosyalarınızı kilidini açma için bir parola alırsınız. Siber suçlular ile ilgili hiçbir garanti vardır dikkatli olun. Fidyeyi toplamak olabilir ve tüm kişiyle ateşkes. Böylece ilk durumda enfekte alıyorsanız önleyeceğini, gardını tutmak en iyisidir. Önlem olarak, bir yedek dosyalarınızı depolamanız gerekir. Bu herhangi bir zarar görmüş dosyaları kurtarmanıza olanak sağlar.

Bad Rabbit Ransomware kaldırma

Yöntem 1: ShadowExplorer kullanarak şifrelenmiş dosyalarınızı geri
Genellikle, Bad Rabbit Ransomware siler tüm gölge, bilgisayarınızda depolanan kopyalar. Neyse ki, ransomware her zaman gölge kopyaları sil mümkün değildir. Bu yüzden senin ilk denemek belgili tanımlık orijinal eğe–dan saye bol geri yükleme.

 1. ShadowExplorer download–dan bu bağlantı: http://www.shadowexplorer.com/downloads.html.
 2. ShadowExplorer yüklemek
 3. ShadowExplorer ve seçme C: götürmek sol panelde açınshadowexplorer
 4. Adlı Tarihi alanından en az bir ay önce tarih seçin
 5. Şifrelenmiş dosyalarla klasöre gidin
 6. Şifreli dosya üzerinde sağ tıklayın
 7. Verme“‘i seçin ve özgün dosya için bir hedef belirleyin

Yöntem 2: sistem geri yükleme kullanarak şifrelenmiş dosyalarınızı geri

 1. Git Başlattüm programlar > aksesuarlar -> Sistem Araçları -> sistem geri yükleme ->
 2. İleri” düğmesini tıklatınsystem restore
 3. En az bir ay önce bir geri yükleme noktası seçin
 4. İleri” düğmesini tıklatın
 5. Disk C: (varsayılan olarak seçili olmalıdır) seçin
 6. İleri” düğmesini tıklatın. Birkaç dakika bekleyin ve geri yükleme işlemi yapılmalıdır.

Yöntem 3: dosya kurtarma yazılımı kullanarak dosyalarınızı geri
Hiçbiri-in belgili tanımlık yukarıda yöntem inşaat, dosya kurtarma yazılımı kullanarak şifrelenmiş dosyaları kurtarmak denemelisiniz. Bad Rabbit Ransomware ilk özgün dosyanın bir kopyasını oluşturur sonra şifreler ve orijinal bir siler beri orijinal, dosya kurtarma yazılımı kullanarak başarılı bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. Burada birkaç ücretsiz dosya kurtarma yazılımı programlar şunlardır:

 1. Recuva
 2. Puran dosya kurtarma
 3. Disk matkap
 4. Glary Undelete

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *