Atlanta şehir kayıp $2. 7M büyük Ransomware saldırı nedeniyle

Computer Security News

Kanal 2 olay haberleri Atlanta şehir en az 2.7 milyon dolar mal bir ransomware krizi tarafından vuruldu bildirdi.

Son enfeksiyon birkaç kentin çevrimiçi hizmetler kesintiye neden oldu. Bunlar arasında “fatura ödeme veya mahkeme ile ilgili bilgilere erişmek için kullanılan çeşitli iç ve müşterinin doğrudan karşılaştığı uygulamaları” vardı.

Müfettişler göre saldırganların savunmasız bir sunucu ilk tehlikeye ve masaüstü bilgisayarlara Altanta tüm ağ boyunca yayılan ransomware sonra başladı.

Bilgisayar korsanları tarafından talep fidye yaklaşık 51.000 $ olan 6 Bitcoin, bir ödeme oldu.

COO malware birkaç şehir departmanlar, etkilenen duyurdu Atlanta, Richard Cox, ancak, her zamanki gibi bölümler için genel güvenlik, su ve Havaalanı hizmetleri sorumlu faaliyet gösteriyor.

Olay ransomware saldırı şehrin yaklaşık 2.7 milyon dolara mal bildiren Kanal 2 eylem haberleri tarafından araştırılmıştır.

“Onlar muhtemelen değil muhtemelen olduklarını, düşündüğümüz kadar korumalı” Don Hunt, Georgia Eyalet Üniversitesi’nde araştırmacı belirtti.

Kanal 2, Aaron Diamant, araştırmacı gazeteci yeni kayıtlar ransomware saldırı genel maliyetini tahmin etmek medya çıkış sağlayan elde.

Kayıtlara göre 2.7 milyon dolar maliyet şu şehir ağları tehlikeye sonra kötü amaçlı yazılım saldırısı hangi imzalanan sekiz acil sözleşmeleri içerir.

“Onlar orada, takımda bazı gerçekten büyük oyuncu var ve böylece sahip oldukları sorunlar derinliği muhtemelen çok büyük para, harcadığımız” Don Hunt açıkladı.

Atlanta şehir liderleri cybersecurity firmayla olaya müdahale dahil oldu SecureWorks $650.000 sözleşme imzaladı.

Araştırmacı gazeteci liderleri Ayrıca birkaç diğer sözleşmeler imzaladı, hangi $600.000 sözleşme yönetimi ile arasında danışman Ernst ve genç danışmanlık hizmetleri için 730.000 $ başka bir Firsoft için sözleşme ve bulundu.

“Kesinlikle inşaatı işi bu. Aradıklarını konum sistem yeniden canlandırma değil, onlar sıfırdan başlayarak ve yerden tekrar çıkma” Hunt dedi.

“Gizlilik ihlal ediliyor olasılığı hakkında konuşuyorsun. Bunun içinde daha derin bir sorun ya da potansiyel olarak önünüzde hemen almak istiyorum daha derin bir sorun var bir göstergesi olabilir.”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *