Adobe Flash güvenlik açığı izin kesmek Install Malware bilgisayarlarda

Computer Security News

Genellikle, Adobe Flash oyuncu güvenlik kusurları ve Adobe bunları gerektiği gibi hızlı yama değil aslında nedeniyle bir güvenlik açığı olarak tanımlanmaktadır.

Reuters sadece bildirdi son haberler Adobe Hackerlar malware üstünde senin PC yüklemek sağlanmıştır. Kötü amaçlı yazılım Kaspersky Lab tarafından bulundu ve FinSpy veya FinFisher, genellikle gözetim için kolluk tarafından kullanılan adı verilir.

Uzmanlara Adobe Flash güvenlik açığından yararlanarak yüklü kötü amaçlı yazılım düzeltme eki yüklenmemiş tüm Linux, Mac, Chrome OS ve Windows bilgisayarları etkiler.

Kaspersky Lab güvenlik raporu şirket aktif olarak kötü amaçlı yazılım bilgisayar yolu ile Adobe Flash Player eklentisi güvenlik açığı bu bağlanmadan önce koymak yönetilen BlackOasis adında bir hacker grubu takip ettiğini bildiren Sunucular içinde Hollanda, İsviçre veya Bulgaristan bilgisayarlara geri.

BlackOasis FinSpy hedef Birleşmiş Milletler yetkilileri ve Orta Doğu politikacılar, hem de yerel haber muhabirleri, aktivistler ve muhalefet blogcular için kullanıyor. Yine de, kurbanlar hacker grubu zaten İngiltere, Rusya, Afrika, Irak, Iran ve Afganistan içinde kaydedilir.

Bu yılın başlarında, Adobe Systems kendi savunmasız Adobe Flash atarlar dedi iyiliği için daha fazla iki yıl sonra 2020 yılına dek uyumak için Player plugin. Ancak, o zamana kadar kullanıcılar siber saldırılar ve FinSpy gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız olmaya devam edecektir. Böylece, Adobe takım yazılımının sürekli güncel tutmak için çaba.

Şirket zaten hackerlar etkilenen popüler Google Chrome, Microsoft Edge ve Internet Explorer’ın web tarayıcıları kötü amaçlı yazılım yüklemek izin sorunu gidermek için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. Bununla birlikte, kullanıcılar Ayrıca onlar onların apps ve işletim sistemleri her zaman güncel tutmak emin olun.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *